Skoki narciarskie. Heinz Kuttin zrezygnował z pracy w reprezentacji Austrii

Heinz Kuttin zrezygnował z pracy na stanowisku trenera reprezentacji Austrii. Informację potwierdził prezydent tamtej federacji. Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem pierwszej reprezentacji Austrii.

Za Austrią najgorszy sezon od lat. Podopieczni Heinza Kuttina ani razu nie wygrali zawodów, a ostatni raz taka sytuacja miała miejsce dokładnie 18 lat temu. Dodatkowo austriaccy skoczkowie wrócili z igrzysk bez choćby jednego medalu, a w Turnieju Czterech Skoczni zanotowali najgorsze wyniki od ponad 40 lat. 

Kibice mieli dość i już styczniu żądali odejścia Heinza Kuttina. Trener miał jednak pełne poparcie federacji i zapewnienie, że wypełni obowiązujący do 2019 roku kontrakt. Tak się jednak nie stało, bo Kuttin sam postanowił zrezygnować z pełnienia swojej funkcji, a swoją decyzję motywował zaszczuciem i utratą dobrego imienia.

- Był zniesławiany, atakowana była także jego rodzina. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi i proszę media, by brały to pod uwagę - powiedział prezes OSV Peter Schorcksnadel na wtorkowej konferencji prasowej. 

Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą Heinza Kuttina. W świecie skoków narciarskich mówi się jednak o tym, że do Austrii może wrócić Richard Schallert, czyli trener pracujący obecnie z reprezentacją Czech. Szkoleniowiec również ma za sobą fatalny sezon i taki ruch byłby olbrzymim zaskoczeniem. 

Skoki narciarskie Kamil Stoch w świetnym stylu kończy sezon 2017/2018. Kolejne zwycięstwo w Planicy