PŚ w skokach. Kamil Stoch najstarszym zdobywcą Kryształowej Kuli

Kamil Stoch został najstarszym skoczkiem, który zdobył Kryształową Kulę. Dotychczasowy rekord należał do Andersa Bardala.

Kamil Stoch został najstarszym skoczkiem, który zdobył Kryształową Kulę. Dotychczasowy rekord należał do Andersa Bardala, który wygrał Puchar Świata mając 29 lat i 207 dni. Stoch sięgnął po Puchar Świata mając 30 lat i 304 dni.

Co interesujące, gdyby w zeszłym roku Stoch wygrał walkę w Pucharze Świata ze Stefanem Kraftem, to też zająłby pierwsze miejsce w tej klasyfikacji. Stoch postanowił jednak wyśrubować i nawet tutaj wyraźnie odskoczył rywalom. 

Adam Małysz trzeci w historii

Dotychczas najstarszym polskim skoczkiem, który zdobywał Kryształową Kulę, był Adam Małysz. Legenda polskich skoków wygrała klasyfikację generalną sezonu 2006/2007. Małysz miał wówczas 29 lat i 112 dni.

Dziesiąty w tabeli najstarszych zwycięzców

Dzięki piątkowemu zwycięstwu w indywidualnych zawodach Pucharu Świata Kamil Stoch wskoczył również do dziesiątki najstarszych skoczków, którzy wygrywali zawody w najlepszej lidze skoków. Rakieta z Zębu wypchnęła z dziesiątki Janne Ahonena.

Stoch dołożył także wygraną w ostatnich zawodach sezonu i oznacza to, że Polak konkurs mając 30 lat 9 miesięcy i 28 dni. Przed nim jest Andreas Bardal, który zwyciężał mając 31 lat, 6 miesięcy i 10 dni. Pierwsze miejsce zajmuje tutaj niesamowity Japończyk Noriaki Kasai, który wygrywał mając 42 lata 5 miesięcy i  23 dni.

Więcej o: