ME 2016: W niedzielę odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w piłkę ręczną

W najbliższą niedzielę, 11 października o godz.16.00, na ponad 150 Orlikach w całej Polsce dojdzie do próby pobicia rekordu Guinnessa w największej lekcji piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie. Akcja, w której może wziąć udział każdy, zostanie przeprowadzona w ramach programu ?Nasza Droga do EURO 2016?.

"Mecze podczas styczniowych Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych odbędą się 4 miastach: Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu, ale naszym pragnieniem jest, aby EURO 2016 było świętem wszystkich Polaków, aby każdy poczuł emocje związane z turniejem. Dlatego ogromnie się cieszę, iż do udziału w biciu Rekordu Guinnessa zgłosiło się tak wiele małych miejscowości. To pokazuje jak popularna jest piłka ręczna w naszym kraju" - powiedział Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.

By rekord został uznany przez Guinness World Record, spełnionych musi zostać kilka warunków. Podstawowym jest rozpoczęcie i zakończenie treningów w tym samym czasie. Każda lekcja musi też wyglądać i przebiegać według tego samego schematu. Dodatkowo na każdym Orliku próbę obserwować musi co najmniej dwóch świadków, a całe wydarzenie musi być nagrane kamerą i sfotografowane.

Akcja odbędzie się w niedzielę, 11 października o godz. 16:00. Organizatorami są Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Pełną listę miejscowości z adresami Orlików prezentujemy poniżej. Sprawdź czy Twój Orlik bierze udział w akcji!

źródło: Okazje.info