Fed Cup. Agnieszka Radwańska przegrywa z Yaniną Wickmayer

Emocjonujący pojedynek liderek swoich reprezentacji. Po genialnym początku Agnieszka Radwańska wyraźnie spuściła z tonu. Masa błędów w kolejnych dwóch partiach sprawiły, że Polka zeszła z kortu jako przegrana. Polki przegrywają więc z Belgią 1:2, ale przed nami jeszcze mecze Marty Domachowskiej z Kirsten Flipkens oraz debla Jans/Rosolska

III set

5:7 - Po długiej grze na przewagi, Wickmayer pięknym backhandem zakończyła spotkanie.

5:6 - Kolejny set dla Wickmayer. Radwańska gra bardzo nierówno

5:5 - Niestety przełamanie ze strony rywalki. Było bardzo blisko, ale w końcówce gema Wickmayer pokazała klasę. Niestety ten mecz potrwa dłużej

5:4 - Polka idzie jak burza. Kolejny gem wygrany do zera!

4:4 - Gem wygrany do zera. Radwańska gra tak jak w pierwszym secie. Oby już do końca meczu

3:4 - Jeden z najdłuższych gemów w tym meczu na korzyść Radwańskiej! Polka nie straciła jeszcze szans w tym spotkaniu. Kluczowy będzie kolejny gem przy serwisie naszej reprezentantki

2:4 - Jest coraz gorzej... Liderce naszych tenisistek powoli brakuje atutów. Serwis nie funkcjonuje jak należy. W grę wdarł się chaos i niepotrzebna nerwowość

2:3 - Kolejny gem dla Belgijki. Końcówka pojedynku zapowiada się niezwykle emocjonująca. Żadna z zawodniczek nie zamierza składać broni

2:2 - Niestety Polka nie zdołała odskoczyć Wickmayer. Belgijka wykorzystała niezbyt mocny serwis Radwańskiej, doprowadziła do gry na przewagi podczas której zachowała więcej spokoju i zimnej krwi

2:1 - Polka przełamuje swoją rywalkę! Wszystko teraz w rękach Polki. Jeśli utrzyma dobry serwis dowiezie przewagę do końca

1:1 - Radwańska szybko i łatwo wygrywa gema przy własnym podaniu.

0:1 - Niebywały gem. Radwańska wygrywa 40:0, potem daje się dogonić. Długa gra na przewagi i w końcu wygrana Wickmayer.

II set

(6:8) - Niestety tego seta wygrywa Belgijka

(6:6) - Radwańska trafia w siatkę.

(6:5) - Wickmayer niebezpiecznie się zbliża...

(6:3) - Jeszcze jedna piłka i będzie po meczu.

(5:2) - Po kolejnym błędzie Belgijki zwycięstwo Polki jest coraz bliżej.

(4:2) - Tie-break dobrze rozpoczął się dla Radwańskiej. Utrzymuje przewagę nad Wickmayer.

6:6 - Gem od początku do końca kontrolowany przez Wickmayer. Będzie tie-break!

6:5 - Szybki gem dla Radwańskiej. Ograła rywalkę do zera.

5:5 - Ten może mieć emocjonującą końcówkę. Walka gem za gem prowadzi do remisu 5:5.

5:4 - Polka jest zdeterminowana by szybko zakończyć ten mecz. Zwycięstwo w kolejnym gemie bardzo ją do tego przybliżyło.

4:4 - Wickmayer broni się dzielnie. Po wyrównanej wymianie wygrywa gema.

4:3 - Radwańska nie może dać się rozpędzić rywalce. Wygrywa gema przy swoim serwisie i znów prowadzi.

3:3 - Sytuacja już nie wygląda tak różowo. Wickmayer odrabia straty wygrywając dwa gemy z rzędu.

3:1 - Długa wymiana tym razem dla Wickmayer.

3:0 - Polka nie daje dziś rywalce żadnych szans. Wygrywa przy swoim podaniu i jest coraz bliższa zwycięstwa w meczu.

2:0 - Radwańska przegrywała już 30:40, ale wyszła z opresji i znów przełamała serwis rywalki.

1:0 - Agresywny serwis, pewna gra w głębi kortu - Radwańska nie traci animuszu. Kolejny gem na koncie Polki

I set:

6:1 Set dla Polki! Gem wygrany bez większych problemów, do 30. Dobra gra naszej zawodniczki pozwoliła na szybki triumf w pierwszym secie. Mamy nadzieję, że Polka utrzyma formę w kolejnej części meczu

5:1 Wickmayer udało się w końcu wygrać gema. Dodatkowo dokonała tego przy serwisie rywalki, co sprawia, że przedłuża swoje szansę na nawiązanie walki z Radwańską

5:0 - Wyrównany gem. Belgijka doprowadziła do gry na przewagi, ale Radwańska zachowała więcej zimnej krwi. Dodatkowo Polce sprzyjało szczęście - uderzenie, które zakończyło gema, otarło się o taśmę i uniemożliwiło skuteczną obronę Wickmayer

4:0 - Radwańska nie zwalnia tempa. Prawie bezbłędny gem w wykonaniu Polki. Tylko jedna pomyłka dała punkt Yaninię Wickmayer. Polka ma szansę zwyciężyć w pierwszym secie bez straty gema

3:0 - Kolejny gem dla Polki. Radwańska przegrała tylko jedną wymianę. Jak na razie mecz toczy się zupełnie pod dyktando najlepszej polskiej tenisistki

2:0 - Radwańska przegrywała już 0:30, ale kolejne cztery piłki padły łupem naszej zawodniczki.

1:0 - Belgijka serwowała jako pierwsza. Polka miała dwa breakpointy ale agresywny serwis Wickmayer zniwelował wszystkie straty. Polka nie załamała jednak rąk, zaryzykowała w kolejnych wymianach i wymusiła błędy na rywalce. Mamy przełamanie!

Przed meczem:

Zawodniczki wyszły już na rozgrzewkę. Pojedynek rozpocznie się około godziny 12:10

- Obie jesteśmy wysoko w rankingu, więc zapowiada się wyrównany mecz, w którym każda z nas ma równe szanse, bo oceniam jako 50 na 50. Mam nadzieję, że dla publiczności będzie to ciekawe spotkanie. Liczę, że jutro trybuny będą pełne - powiedziała Radwańska.