"Żaden z was nie ma takiego poziomu intelektualnego". Kyrgios atakuje

Dominic Thiem stanął w obronie Alexandra Zvereva, którego krytykował Nick Kyrgios. Australijczyk odpowiedział Austriakowi: - Żaden z was nie ma poziomu intelektualnego, by zrozumieć, skąd pochodzę.

Dominic Thiem organizuje na kortach w Kitzbuehel pokazowy turniej. Zagrają w nim m.in. Matteo Berrettini, Roberto Bautista Agut, Andriej Rublew, Karen Chaczanow oraz sam Thiem. Austriak, trzeci dziś tenisista świata, został zapytany na konferencji prasowej o Alexandra Zvereva i Nick Kyrgiosa. Ten pierwszy brał udział w turnieju Adria Tour organizowanym przez Novaka Djokovicia, który z powodu zakażenia uczestników koronawirusem został ostatecznie odwołany.

Zobacz wideo "Tenis zawodowy będzie jednym z ostatnich sportów, które ruszą"

Spięcie na linii Thiem - Kyrgios

Zverev był jednym z niewielu, którzy nie zostali zakażeni. Niemiec miał jednak przebywać na dwutygodniowej kwarantannie, a w mediach społecznościowych pojawiły się filmiki z imprezy, na której miał się bawić. - Jak można być takim egoistą? - krytykował go Kyrgios. Sytuację skomentował Thiem.

- Oczywiście Zverev popełnił błąd, ale nie sądzę, żeby Kyrgios był najlepszą osobą do krytykowania go, pamiętając, ile sam popełnił błędow - powiedział Austriak. Odpowiedź Kyrgiosa była natychmiastowa. Napisał on na Twitterze: - Gdy mówisz o błędach, masz na myśli rzucanie rakietami? Obrażanie? Nie dawanie z siebie maksimum w niektórych meczach? Nikt z was nie ma poziomu intelektualnego, by zrozumieć, skąd pochodzę. Chcę tylko aby ludzie byli odpowiedzialni.

Kyrgios jest jednym z największych krytyków Novaka Djokovicia i innych zawodników, którzy uczestniczyli w turnieju Adria Tour w Belgradzie. Po zakończeniu imprezy okazało się, że kilku zawodników, w tym Djoković, ma koronawirusa. 

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.