Sport.pl

Jest kara za skandaliczne słowa o Serenie Williams. "Ekstremalny rasizm"

Radu Banciu, rumuński prezenter telewizyjny, powiedział w swoim programie, że Serena Williams wygląda jak małpa w zoo. - Gdyby małpy nosiły spodnie, wyglądałyby dokładnie tak, jak Serena Williams na korcie - stwierdził. I natychmiast został ukarany.
Zobacz wideo

Serena Williams padła ofiarą "ekstremalnego rasizmu" z ust Radu Banciu, rumuńskiego prezentera telewizyjnego, który podczas swojego wieczornego show stwierdził, że jedna z najlepszych tenisistek w historii wygląda na korcie jak małpa w zoo. - Serena Williams wygląda dokładnie jak jedna z małp w zoo - powiedział Banciu. I dodał: - Gdyby małpy nosiły spodnie, wyglądałyby dokładnie tak, jak Serena Williams na korcie.

Dziennikarz dostał grzywnę za słowa o Serenie Williams

Słowami rumuńskiego dziennikarza natychmiast zajęła się rumuńska rada do spraw zwalczania dyskryminacji. - Takie stwierdzenia wyrażają formę ekstremalnego rasizmu - przyznała rada i nałożyła na Banciu grzywnę w wysokości 2700 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (187)
Jest kara za skandaliczne słowa o Serenie Williams. "Ekstremalny rasizm"
Zaloguj się
 • mysl.iwy

  Oceniono 19 razy 15

  A u nas można nazwać kogoś publicznie ‘małpą w czerwonym’ i jest cool.

 • wiecej.niz.jedno.zwierze

  Oceniono 18 razy 14

  "Mówić, co się wie" a "wiedzieć, co się mówi" to różnica, którą człowiek zaczyna rozumieć, gdy przestaje być dzieckiem i dorasta. Jak widać nie każdemu jest to dane ;)

 • jos77

  Oceniono 14 razy 10

  Oczywiście gada straszne brednie i powinien zostać ukarany. Ale Serena ma też swoje za uszami - np. skandaliczne zachowanie na zeszłorocznym US open i oskarżanie sędziego, który słusznie ją ukarał o rasizm. Rasizmem można szermować i używać na dwie strony. Polityczna poprawność zbiera straszne żniwo ostatnimi czasy (vide premier Kanady, który niepotrzebnie tłumaczy się z młodzieńczych wygłupów). Brakuje w tym wszystkim zdrowego rozsądku.

 • czarnyminio

  Oceniono 15 razy 9

  A premier Kanady Trudeau przeprasza , że 20 lat temu przebrał się za Araba, wysmarował się na beżowo bo brał udział w jakiś uczelnianych wygłupach. Świat zwariował. Poprawność polityczna bo ktoś zwietrzył rasizm.

 • gh83

  Oceniono 6 razy 6

  Nie "ekstremalny" rasizm, tylko po prostu rasizm.
  Kiedys gdy slyszalem slowo "rasizm", wiedzialem od razu, o co chodzi. Obecnie musze dopytac, co konkretnie ktos zrobil/powiedzial/napisal, bo dzielni bojownicy o sprawiedliwosc spoleczna rozwodnili te pojecie (podobnie jak "gwalt"). Dlatego rzeczywisty rasizm, taki jak tu, dostaje przydomek "ekstremalny" bo bez wzmocnienia te slowo nie robi juz wrazenia.
  Oczywiscie jest to rozwiazanie chwilowe, bo wkrotce "ekstremalnym" rasizmem bedzie niemal wszystko, i wowczas faktyczny rasizm bedzie musial byc okreslany jako "ultra ekstremalny". I tak dalej, eskalacja bez konca...

 • vincento_mocca

  Oceniono 7 razy 5

  To chamstwo "komplementować" w ten sposób kobietę, nieważne Williams czy Pawłowicz. I nieważne czarnoskórą czy nie. To jednak nie rasizm.

 • miecz1230

  Oceniono 4 razy 4

  Nie jestem fanem tej Pani lecz jako tenisistka jest najlepsza na świecie , co do tego dziennikarza Rumuńskiego , cóż jestem zawiedziony gdyż nie przypuszczałem że w tak pięknym kraju są tacy sami kibole jak w naszym kraju , czyli bez mózgowcy

 • edza4

  Oceniono 6 razy 4

  Krytykowanie kogoś za wygląd jest nie na miejscu,jednak trzeba pamiętać że trudno tę panią uznać za kogoś sympatycznego biorąc pod uwagę jej zachowania na korcie a zwłaszcza próby pomiatania sędziami jak to miało miejsce choćby na US Open 2018 w finale z Osaką, swoim zachowaniem raczej trudno pozyskać sympatyków,co powoduje że niektórzy nie potrafią wyhamować idąc krok za daleko.

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 12 razy 4

  Dlaczego wybrał małpę? Mógł powiedzieć, że wygląda np. jak hipopotam.

  Prawdziwy rasizm to nie słowa. To czyny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX