Wielki sukces Magdy Linette! Sprawiła dużą niespodziankę i zagra w finale

Magda Linette (80. WTA) pokonała Czeszkę Katerinę Siniakovą (38. WTA) 7:6(3), 6:2 w półfinale turnieju WTA w Nowym Jorku. W sobotę 27-letnia Polka powalczy o pierwszy tytuł w karierze!

Hurkacz: Djoković widzi we mnie przyszłość tenisa. Zrobię wszystko, by nią być

Tenisiści i tenisistki czekają już na rozpoczęcie US Open. Nowojorski turniej rusza w najbliższy poniedziałek, 26 sierpnia. Magda Linette (80. WTA) ostatnie dni przed startem wielkoszlemowej imprezy spędza bardzo aktywnie. Występuje w turnieju WTA w Nowym Jorku, gdzie w piątek zagrała w półfinale. Rywalką Polki była 23-letnia Katerina Siniakowa (38. WTA). Czeszka była faworytką tego meczu.

Zacięty pierwszy set

Pierwszy set był bardzo zacięty. Siniakova lepiej rozpoczęła spotkanie, bo przełamała Linette i wyszła na prowadzenie 2:0. Nasza zawodniczka szybko jednak odrobiła stratę serwisu, wygrała swoje podanie i było 3:2 dla niej. Przy stanie 4:4 27-letnia Linette znów straciła podanie, ale chwilę później przełamała Siniakovą. Przy stanie 6:5 Polka miała aż cztery piłki setowe przy serwisie rywalki, ale żadnej z nich nie wykorzystała. To się jednak nie zemściło, bo tie-break był popisem gry poznanianki. Linette wygrała go 7:3, obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Magda Linette drugi raz w karierze awansowała do finału turnieju WTA

Drugi set zaczął się świetnie dla Polki. Już w pierwszym gemie przełamała zaskoczoną Siniakovą. Następnie Linette dobrze utrzymywała swoje podanie, a przy stanie 4:2 raz jeszcze odebrała serwis rywalce. Drugą partię zamknęła wynikiem 6:2.

Dzięki temu zwycięstwu Linette awansowała do drugiego w karierze finału turnieju WTA! Cztery lata temu w spotkaniu finałowym w Tokio przegrała z belgijską tenisistką Yaniną Wickmayer 6:4, 3:6, 3:6. O tytuł w Nowym Jorku powalczy ze zwyciężczynią drugiego półfinału, w którym zmierzą się Chinka Qiang Wang (18. WTA) i Włoszka Camila Giorgi (58. WTA).