Tenis. Wimbledon. Dzień 6. Halep i Zverev odpadli w trzeciej rundzie. Nadal, Djoković, del Potro i Kerber imponują formą

Simona Halep i Alexander Zverev to najwięksi przegrani szóstego dnia Wimbledonu. Rumunka odpadła po porażce z Su-Wei Hsieh, na Niemca sposób znalazł Ernests Gulbis. Do czwartej rundy pewnie awansowali zaś Rafael Nadal, Novak Djoković, Juan Martin del Potro i Angelique Kerber.

Simona Halep nie powtórzy wyniku z French Open

Simona Halep przyjechała do Londynu jako świeżo upieczona mistrzyni French Open. Rumunka była bezkonkurencyjna na kortach Rolanda Garrosa i pokonując w finale Amerykankę Sloane Stephens zdobyła swój pierwszy upragniony tytuł wielkoszlemowy.

W początkowej fazie Wimbledonu także radziła sobie bez zarzutu. Pokonała kolejno Japonkę Kurumi Narę i Chinkę Saisai Zheng – obie bez straty seta. W trzeciej rundzie przyszło jej się zmierzyć z kolejną Azjatką – Tajwanką Su-Wei Hsieh.

Rywalka postawiła bardzo trudne warunki. Mimo przegranego pierwszego seta zdołała odwrócić losy spotkania i zapisać kolejne dwie partie na swoją korzyść. Wygrała ostatecznie 3:6, 6:4, 7:5 i sprawiła tym samym wielką niespodziankę – wyrzuciła z turnieju liderkę światowego rankingu. Po raz pierwszy w karierze awansowała do 1/8 finału Wimbledonu, gdzie zagra z Dominiką Cibulkovą.

Karolina Pliskova ratuje honor faworytek

Pogrom faworytek w Wimbledonie trwa. Porażka Halep oznacza, że w czwartej rundzie londyńskiego turnieju wystąpi tylko jedna zawodniczka z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. Jest nią rozstawiona z numerem 7 Czeszka Karolina Pliskova, która w poniedziałek w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Holenderką Kiki Bertens.

Alexander Zverev znowu zawiódł

Miesiąc temu we French Open Alexander Zverev osiągnął swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Walkę o najlepszą czwórkę przegrał dość gładko z Dominikiem Thiemem, ale jego kibice mogli mieć nadzieję, że Niemiec w końcu przełamał niemoc w turniejach najwyższej rangi.

21-latek został w Wimbledonie rozstawiony z numerem 4 i jego celem minimum było powtórzenie rezultatu z paryskich kortów. Na inaugurację gładko pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha, następnie po zaciętej pięciosetówce sprostał Taylorowi Fritzowi. I na tym zakończył swoją passę, bowiem w trzeciej rundzie uległ niespodziewanie Ernestsowi Gulbisowi.

Łotewski tenisista wygrał pierwszego seta po tie-breaku, ale kolejne dwa padły łupem Zvereva. Wydawało się, że faworyt odzyskał kontrolę nad meczem i szybko rozprawi się z niżej klasyfikowanym przeciwnikiem. Ten jednak nie dość, że wyrównał stan rywalizacji, to w decydującym secie całkowicie upokorzył Niemca, wygrywając… do zera.

Warto zaznaczyć, że Gulbis stał się drugim tenisistą, który w piątej partii w turnieju wielkoszlemowym wygrał ze Zverevem 6:0. Jako pierwszy sztuki tej dokonał Koreańczyk Hyeon Chung w trzeciej rundzie styczniowego Australian Open.

Nadal, Djoković, del Porto i Kerber z pewnymi zwycięstwami

Pozostali faworyci grający szóstego dnia turnieju spisali się bez zarzutu. Lider światowego rankingu, Rafael Nadal, zanotował kolejne zwycięstwo w trzech setach. Do jego ofiar dołączył tym razem młody Australijczyk Alex de Minaur, który uległ faworytowi 1:6, 2:6, 4:6. Hiszpan w czwartej rundzie zagra z Czechem Jirim Veselym.

Trudniejsze zadanie miał Novak Djoković. Serb w trzeciej rundzie zmierzył się z faworytem gospodarzy, Kyle’em Edmundem. Przegrał pierwszego seta, ale w kolejnych pokazał swoją wyższość. Wygrał ostatecznie 4:6, 6:3, 6:2, 6:4 i w kolejnej fazie stawi czoła Rosjaninowi Karenowi Chaczanowowi.

Bardzo pewne zwycięstwa odnieśli też m.in. Juan Martin del Potro i Angelique Kerber. Argentyńczyk w trzech setach (6:4, 7:6, 6:3) odprawił Francuza Benoit Paire’a. Niemka również niewielkim nakładem sił (6:2, 6:4) pokonała Japonkę Naomi Osakę. Ich kolejnymi rywalami będą Gilles Simon i Belinda Bencic.