Tenis. Postna rywalizacja Woźniackiej i jej chłopaka

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu duńska tenisistka Karolina Woźniacka zawarła zakład ze swoim chłopakiem, znanym golfistą Rorym McIlroy'em. Oboje będą odmawiać sobie ulubionych przekąsek, a kto pierwszy się złamie będzie musiał kupić rywalowi prezent.

Woźniacka opowiedziała dziennikarzom o zakładzie po wygranym meczu w ćwierćfinale turnieju w Dubaju w którym pokonała w czwartek Serbkę Anę Ivanović 6:3, 7:5. Była numer jeden światowego rankingu tenisistek i aspirujący do pozycji najlepszego golfisty świata McIlroy postanowili zrezygnować między innymi ze słodyczy, białego chleba, smażonych potraw oraz alkoholu.

Według Woźniackiej, najtrudniejsze będzie dla niej powstrzymanie się od jedzenia cukierków i czekolady. Ma jednak nadzieję, że wytrwa dłużej niż jej chłopak, dla którego wyzwaniem ma być odstawienie chipsów i popcornu. Stawką zakładu ma być prezent fundowany przez przegranego.

- Wygram. Jestem uparta, nie poddam się zapewniała dziennikarzy Woźniacka, podkreślając, że nagroda dodatkowo ją motywuję. - Nie zgodziłabym się przez to przejść dla pary okularów przeciwsłonecznych - dodała, sugerując, że zażyczy sobie czegoś naprawdę spektakularnego.

Woźniacka i McIlroy są parą od lipca. Irlandczyk rywalizuje obecnie w turnieju w Arizonie, jednak Dunka nie boi się, że może oszukać ją w zakładzie. - Ufam mu. Poza tym on nie umie kłamać. Odkryję od razu, jeśli zje coś niezdrowego - zapewniała dziennikarzy w Dubaju.

Znów cały świat usłyszał na kortach język polski [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.