WTA w Dubaju. Radwańska gra o finał z Jeleną Janković

Agnieszka Radwańska gra w piątek w półfinale turnieju WTA w Dubaju z rozstawioną z numerem ósmym Serbką Jeleną Janković (nr 14 w rankingu WTA). Ostatnio grała z Serbką w szczęśliwym dla siebie Tokio - pokonała wtedy Janković 2:1, a potem wygrała cały turniej. Czy tym razem będzie podobnie?

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Janković jest byłym numerem 1 rankingu WTA i z Radwańską grała dortychczas dwa razy. Pierwszy raz w 2008 roku w Paryżu w II rundzie Rolnad Garrosa pokonała Polkę 6:3, 7:6, za drugim razem, we wrześniu 2011 roku w Tokio, uległa Radwańskiej w trzech setach, ostatniego przegrywając do zera. Radwańska wygrała wtedy cały turniej.

W drodze do półfinału w Dubaju Janković wyeliminowała Samanthę Stosur 6:4, 6:2. Serbka lubi grać na arabskich kortach - w 2005 roku doszła tu do finału i od tego czasu nigdy nie odpadała wcześniej niż w półfinale.

Radwańska była bezlitosna dla Sabine Lisicki, którą w ćwierćfinale pokonała 6:1, 6:2 doprowadzając liderkę do łez. Jeśli uda jej się pokonać Janković, a potem wygrać turniej w Dubaju awansuje na najwyższe w karierze 5. miejsce w rankingu WTA.

W drugim półfinale Julia Goerges, która pokonała Danielę Hantuchovą zmierzy się z Karoliną Woźniacki, która w ćwierćfinale wygrała z Aną Ivanović.

Znów cały świat usłyszał na kortach język polski [WIDEO]