Roland Garros. Agnieszka Radwańska pokonała Karolinę Pliskovą w II rundzie

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy Rolanda Garrosa. Polka pokonała w środę wieczorem Karolinę Pliskovą 6:3, 6:4. W kolejnym meczu zmierzy się z Alją Tomljanović z Chorwacji.

Radwańska poradziła sobie z mocno serwującą i atakującą rywalką, choć nie grało jej się łatwo. Było zimno i wilgotno, co dodatkowo zwalniało piłki po uderzeniach. Nie sprzyjało to kombinacyjnej grze Polki. - To nie była dobra pogoda, cieszę się, że już mogę iść do domu. Warunki były ciężkie, ale takie same dla nas obu. Jestem zadowolona ze swojej gry na linii końcowej - mówiła po meczu Radwańska.

Pierwszy set trwał 35 minut, a Radwańska wygrała go 6:3. W drugim przegrywała już 2:4, ale wygrała cztery gemy z rzędu i cały mecz w godzinę i 18 minut.

Z 53. na światowej liście Czeszką starsza o trzy lata Polka zmierzyła się w środę drugi raz. W 2012 roku, w 1/8 finału turnieju w Kuala Lumpur, wygrała w dwóch setach.

W trzeciej rundzie Radwańska trafia na Ajlę Tomljanović. 21-latka z Chorwacji (WTA 72) nieoczekiwanie wyeliminowała byłą mistrzynię Rolanda Garrosa Francescę Schiavone i rozstawioną z numerem 32. Rosjankę Jelenę Wiesninę.

- Nigdy z nią nie grałam na korcie ziemnym, utalentowana dziewczyna, to nie będzie łatwy mecz - powiedziała Radwańska.

Po odpadnięciu Sereny Williams i Na Li Radwańska jest najwyżej rozstawioną zawodniczką pozostałą w turnieju.