F1. Ostra słowa Saubera: Kierowcy odpowiadają za słabe wyniki

Zdaniem Petera Saubera założyciela i szefa zespołu Sauber to kierowcy są w dużej mierze odpowiedzialni za słabe wyniki zespołu w tym sezonie. Jego team jeszcze nie zdobył punktu.

Kierowcami zespołu są wieloletni tester McLarena Pedro de la Rosa oraz Japończyk Kamui Kobayashi. Żaden z nich w tym sezonie jeszcze nie zdobył punktu. Lider klasyfikacji Felipe Massa ma ich 39., a w pierwszej punktowanej dziesiątce trzy dotychczasowe wyścigi kończyło 14. kierowców.

- Fakt, że obaj kierowcy są nowi w zespole ma na to wpływ. Ich współpraca z inżynierami nie jest taka, jak być powinna. To nie krytyka, ale diagnoza - powiedział właściciel zespołu, Peter Sauber.

- Aklimatyzacja de la Rosy trwa dłużej niż przypuszczaliśmy. On przez wiele lat jeździł tylko jako kierowca testowy, widać trochę czasu musi minąć zanim będzie w takiej dyspozycji, jakiej oczekujemy - dodał.

Sauber uważa jednak, że na słabe wyniki zespołu wpływ miało także zamieszanie organizacyjne, redukcja kilku etatów, a także mniejszy budżet niż w latach poprzednich.

Grand Prix Korei może zostać odwołane ?

Więcej o: