F1. Hamilton: To jest najlepszy samochód, jakim jeździłem do tej pory

Lewis Hamliton, kierowca McLarena powiedział, że tegoroczny bolid (MP4 - 25) jego teamu jest najlepszym jakim było mu dane do tej pory jeździć w karierze. Lepszy nawet od tego, w którym w 2008 roku zdobył mistrzostwo F1.

Brytyjski kierowca powiedział, że z prowadzenia MP4 - 25 czerpie największą przyjemność. Zadziwiająca jest dalsza część jego wypowiedzi. Hamilton mimo nienajlepszych występów w 3 pierwszych GP sezonu uważa, że w tym sezonie jeździ najlepiej w swojej karierze.

- Podczas Grand Prix Malezji powiedziałem swoim inżynierom, że nigdy nie czułem, żeby samochód był tak solidny - dodał. Powiedział też, że pierwszy raz ma wrażenie, że bolid jest nie tylko świetnie zbalansowany, ale też świetnie reaguje na wszelkie zmiany charakteru jazdy, zarówno z pełnym bakiem jak i z małą ilością paliwa.

- Oczywiście do tej pory w wyścigach nie sprawowaliśmy się bezbłędnie, ale jestem pewien, że odniesiemy sukces w kolejnych GP - tak skomentował zaskakującą postawę swojego teamu w dotychczasowych kwalifikacjach. - Myślę ,że żaden z zespołów nie ma takiego potencjału jak my na ulepszenie samochodu w tym sezonie. - dodał Hamilton odnosząc się do kondycji technicznej bolidu.

Jestem wstrząśniety - Kubica ?

Więcej o: