Premier League. Gol Figueroa najlepszy w historii?

Maynor Figueroa z Hondurasu strzelił w sobotę fenomenalnego gola z własnej połowy i trafił do wszystkich serwisów na Wyspach Brytyjskich. Jego bramka porównywana jest do strzału Davida Beckhama z 1996 roku, niektórzy uważają, że to najlepszy gol w historii ligi.

Zobacz fenomenalnego gola Figueroa na Zczuba.tv ?

Figueroa strzelił gola na 2:1 w meczu ze Stoke City. Obrońca Wigan pierwszy dopadł do piłki, gdy w 73 min. jego drużynie przyznano rzut wolny. Długo się nie wahał i spróbował uderzenia nie do zatrzymania. Futbolówka przeleciała jak pocisk obok zdumionego bramkarza Stoke, Thomasa Sorensena.

Było to uderzenie porównywalne do - jeżeli nie lepsze - niesamowitej bramki Davida Beckhama, którą zawodnik zdobył z własnej połowy w 1996 r. w meczu z Wimbledonem.

- Nazwisko Figueroa stanie teraz obok Beckhama i Xabiego Alonso, którzy także strzelali bramki z własnej połowy w Premier League - pisze "The Independent".

Dziennik "Daily Mail" uważa, że strzał Figueroa był lepszy niż gol Beckhama. - To na pewno gol sezonu, a kto wie, czy nie najlepszy gol w historii Premier League. Kto widział to na żywo lub w telewizji, zapamięta to na długie lata - pisze gazeta.

Podobnego zdania jest serwis internetowy People.co.uk. - Strzał Figueroa sprawił, że bramka Beckhama wygląda jak zwykły gol. Beckham strzelił lekkim lobem, Figueroa uderzył piekielnie mocno - pisze serwis.

Figueroa, który zagra na przyszłorocznym mundialu w barwach Hondurasu, po meczu opisał swoją bramką z pomocą tłumacza jako "jedną na milion".

fantastyczny gol Figueroa, ale tylko remis Wigan ze Stoke ?