Górnik Zabrze. Były szef Lechii Gdańsk nowym prezesem klubu z Zabrza

Nowym prezesem Górnika Zabrze zostal Bartosz Sarnowski. W przeszłości pełnił tę samą funkcję w Lechii Gdańsk (2013-2014).

Podczas zwołanej w piątek konferencji prasowej Górnika Zabrze przedstawiono nowego prezesa klubu. Zwolnionego we wtorek Marka Pałusa zastąpił Bartosz Sarnowski.

- Z wykształcenia jest prawnikiem, człowiekiem pozytywnie nakręconym na piłkę nożną. Pełnił funkcję prezesa zarządu Lechii Gdańsk [od stycznia 2013 roku do sierpnia 2014 roku - dop. red.] - rekomendował Tomasz Młynarczyk, przewodniczący rady nadzorczej klubu. A Sarnowski przyznał: - Po spadku Górnika z ekstraklasy sam złożyłem aplikację na to stanowisko.

Wciąż nie wiadomo, kto w nowym sezonie będzie pełnił funkcję trenera. Nie jest żadną tajemnicą, że Górnik już od dawna rozgląda się za następcą Jana Żurka. Co na to nowy prezes? - Nie wiem, czy nowy szkoleniowiec w ogóle jest potrzebny. Najpierw chcę porozmawiać z tym obecnym - zastrzegł Sarnowski.

Jego nominacja jest świeża więc nie był jeszcze w stanie przestawić wizji pracy, nie zapoznał się ze szczegółami m.in. finansowymi Górnika.

Kiedy Górnik Zabrze wróci do ekstraklasy:
Więcej o: