Denis Thomalla (ex-Lech Poznań) znów ratuje swój zespół. Ależ gol byłego lechity! [WIDEO]

Były napastnik Lecha Poznań Denis Thomalla strzelił drugiego gola w drugim meczu nowego sezonu 2.Bundesligi. Tym razem uratował remis w wyjazdowym starciu z 1.FC Nuernberg.

Denis Thomalla od początku nowego sezonu jest w znakomitej formie. Na inaugurację 2. Bundesligi były snajper Lecha Poznań wszedł z ławki i zapewnił zwycięstwo 1.FC Heidenheim nad Erzgerbirge Aue.

W drugiej kolejce Niemiec z polskimi korzeniami wyszedł w podstawowym składzie i znów wpisał się na listę strzelców. 1.FC Heidenheim grało w piątek na wyjeździe z 1.FC Nuernberg. Od 11. minuty zespół byłego lechity przegrywał 0:1. W drugiej połowie Thomalla doprowadził jednak do wyrównania pięknym golem... z rzutu wolnego! Mecz zakończył się remisem 1:1.

Denis Thomalla już wiosną grał w 1.FC Heidenheim, ale wtedy był tam jedynie wypożyczony z Lecha Poznań. Trafił tam po tym, jak miał zostać gwiazdą ekstraklasy, a okazał się kompletnym niewypałem. Latem poznański klub z ulgą sprzedał go za ok. 350 tys. euro. Niemiec też bardzo pragnął tego transferu, w Poznaniu mu się nie podobało. To było jego drugiego trafienie w tym sezonie, ale już szóste w piętnastym ligowym występie dla 1.FC Heidenheim. W ekstraklasie Thomalla w trzynastu meczach nie strzelił ani jednego gola.