Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej już od 4 sierpnia w Radomiu

Po raz kolejny Radom będzie miał zaszczyt gościć najlepszych pilotów Świata. Od 4 sierpnia na lotnisku Sadków rozgrywać się będą Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.

Niewątpliwie pasjonaci i kibice sportów samolotowych mogą już zacierać ręce. Od czwartku 4 sierpnia najlepsi piloci - akrobacyjni z całego Świata będą rywalizować nad radomskim lotniskiem o tytuł najlepszego zawodnika globu w tej dyscyplinie. Oprócz znakomitych zespołów z Francji, czy Rosji, na Sadkowie podziwiać będzie można pilotów z najdalszych zakątków świata. W zawodach wystartuje ok. 70 zawodników, w tym po raz pierwszy piloci z Gwatemali i Brazylii. O medale dla Polski będzie walczyło 8 zawodników, wśród których są dwaj reprezentanci Aeroklubu Radomskiego (Robert Kowalik i Artur Strączek). Mistrzostwa potrwają 10 dni. Wstęp dla kibiców na lotnisko będzie możliwy od strony Małęczyna. Co ważne, wejście na wszystkie zmagania będzie bezpłatne. - Polska kadra ma najmocniejszy skład w historii starów w Mistrzostwach Świata. Udało nam się wystawić ośmiu zawodników, w tym kilku medalistów zawodów rangi mistrzowskiej - podkreśla Stanisław Szczepanowski, dyrektor Aeroklubu Radomskiego. Warto dodać, że współorganizatorem imprezy jest miasto Radom. Magistrat wraz z Aeroklubem planuje niespodziankę dla kibiców na zakończenie mistrzostw. - Radom na pewno wielu osobom kojarzy się z pokazami lotniczymi i precyzyjnym lataniem. Dlatego cieszymy się, że poprzez współpracę z Aeroklubem możemy ten wizerunek podtrzymywać - mówi sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

Tymczasem oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się na Placu Konstytucji przed kościołem Garnizonowym. Organizatorzy poszukują również wolontariuszy do pomocy przy mistrzostwach. Zgłaszać się mogą wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat oraz znają język angielski w stopniu komunikatywnym, więcej informacji w tej sprawie znajdą Państwo na stronie www.aeroklub.radom.pl. Wyniki, listy startowe oraz aktualności dotyczące zawodów znajdą Państwo na stronie www.waac2016.pl. ważną informacje jest też fakt, że podczas mistrzostw ruch pasażerski na lotnisku na Sadkowie będzie się odbywał normalnie, zgodnie z obowiązującym rozkładem lotów.