PZPN ocenił organizację meczów. Radomiak nie ma się czego wstydzić

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego za sezon rozgrywkowy 2015/2016. Okazuje się, że piłkarska centrala wysoko ceni sobie w tej kwestii drugoligowego Radomiaka.

Przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN dokument powstał na podstawie raportów Delegatów Meczowych PZPN oraz Klubowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami (SLO), które stanowią oficjalną dokumentację meczową spotkań Ekstraklasy oraz I i II ligi. Jest to już piąty raport publikowany w formie zestawień tabelarycznych i wykresów, natomiast trzeci obejmujący swoją perspektywą cały sezon. W kontekście meczów Radomiaka z raportu wynika, że Stadion Miejski przy ul. Narutowicza 9 był trzecim z najczęściej odwiedzanych stadionów w rozgrywkach II ligi (łącznie 44 148 widzów, średnia na mecz 2 597), tuż za Stalą Mielec (łącznie 50 157 widzów, średnia na mecz 2 950) oraz nieco dalej za GKS Tychy (łącznie 101 388 widzów, średnio na mecz 6 337). Warto odnotować, że oba te zespoły awansowały do I ligi. Okazuje się, że kibice Zielonych to najliczniejsza grupa fanów podróżujących za swoją drużyną (ze wszystkich w II lidze). Najlepiej ocenianymi spikerami na szczeblu rozgrywek II ligi byli spikerzy klubów: GKS Tychy oraz Radomiaka Radom.

Klub ze Struga dostał także bardzo dobrą ocenę w kontekście organizacji domowych meczów. Doceniono obszary związane z obsługą kibiców niepełnosprawnych, organizacją punktów gastronomicznych, warunkami oglądania meczu przez kibiców, organizacją przyjęcia kibiców drużyny gości czy polityką informacyjną klubu. W tym zestawieniu Radomiak uplasował się na podium, tuż za Stalą Mielec i GKS Tychy. W ogólnej ocenie organizacji meczów Radomiak otrzymał ocenę 4+ (w skali 1-6).

Więcej o: