Transfery. Abdul Tetteh po zaledwie roku odejdzie z Lecha Poznań?

Pomocnik Lecha Poznań Abdul Tetteh może w tym oknie transferowym odejść z Bułgarskiej. Zainteresowany nim jest jeden z tureckich klubów - twierdzi serwis ghanasoccernet.com.

W krótkim tekście nie pada nazwa tureckiego klubu, który miałby wykupić Ghańczyka z Lecha Poznań. Jest tylko informacja, że pomocnik Kolejorza może odejść w otwartym właśnie oknie transferowym, zaledwie rok po tym, jak przyjechał do Polski po trzech latach występów w greckim zespole Platanias Chania.

26-letni pomocnik zagrał w minionym sezonie w 28 meczach ligowych. Po przyjściu trenera Jana Urbana Abdul Tetteh został podstawowym defensywnym pomocnikiem, wcześniej grał rzadko. Jest wyceniany na 700 tysięcy euro.

Z Lecha Poznań do Turcji odszedł w przerwie zimowej Barry Douglas i regularnie występował w zespole Konyasporu, z którym będzie teraz walczył w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Szkot kosztował 200 tys. euro. Niewiele, ale odchodził kilka miesięcy przed wygaśnięciem kontraktu z Kolejorzem. Abdul Tetteh ma umowę z poznańskim klubem ważną jeszcze przez dwa lata.

Więcej o: