Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Kolejne dobre mecze siatkarzy Asseco Resovii

Marcin Możdżonek, Gordon Perrin i Gavin Schmitt z Asseco Resovii byli podstawowymi graczami swoich reprezentacji w piątym dniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, które odbywają się w Tokio. Polacy są już o krok od wyjazdu do Rio, Kanadyjczycy nadal mają szansę na awans.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Polacy wygrali czwarty mecz na tym turnieju, trzeci po tie-breaku. Drugi raz przegrywali 0:2, wygrywając 3:2. Tym razem ograli Chińczyków i z kompletem zwycięstw przewodzą tabeli. Jeśli w czwartek pokonają Wenezuelę, postawią kropkę nad i.

W meczu z Chinami od początku na boisku przebywał nowy środkowy Asseco Resovii Marcin Możdżonek, który tym razem zdobył 12 punktów. W ataku miał 64-procentową skuteczność, do tego dołożył dwa bloki i asa. Na krótkie zmiany wchodził Fabian Drzyzga, a Piotr Nowakowski całe spotkanie spędził w kwadracie dla rezerwowych.

Kanadyjczycy z kolei pokonali 3:0 Wenezuelę, a najskuteczniejszym graczem ich ekipy był nowy przyjmujący Asseco Resovii Gordon Perrin, który zdobył 16 punktów. Atakujący Gavin Schmitt natomiast uzbierał 11 punktów. Perrin atakował z 48-procentową skutecznością, zaliczył też dwa bloki. Schmitt w ataku miał 42 procent skuteczności, dołożył dwa bloki i asa.

Szósty z siatkarzy Asseco Resovii grających w Tokio, Francuz Thibault Rossard nie pojawił się na boisku w starciu Francji z Australią (3:1).

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: