Radni SLD mają pomysł na podział 70 mln. Stadion, gruntówki[WIDEO]

- Cieszymy się, że rząd przyznał Bydgoszczy dodatkowe środki i w budżecie miasta zostanie 70 mln zł. Mamy pomysł, jak je podzielić - mówi radny SLD Ireneusz Nitkiewicz. Chcą, żeby prezydent Rafał Bruski przekazał je na modernizację stadionu Polonii oraz utwardzenie gruntówek.

Bruski poinformował, że rząd dodatkowo dofinansuje budowę tramwaju do Fordonu kwotą 70 mln zł. - Mamy więc dodatkowe pieniądze w budżecie, więc od razu podpowiadamy, jak je wykorzystać - mówił na konferencji przed stadionem Polonii radny Tomasz Puławski.

Poinformował, że część "zaoszczędzonych" 70 mln chce przekazać na modernizację stadionu Polonii. - Ten obiekt potrzebuje przebudowy. Nie przystaje do obrazu nowoczesnej metropolii. W tym roku w budżecie było tylko 200 tys. zł, których zresztą nie wykorzystano - mówi Puławski, który podkreślił, że stadion może stać się wielofunkcyjnym centrum sportowo-rekreacyjno-biurowym.

Drugi pomysł na wydanie 70 mln zł to utwardzenie dróg gruntowych. - Niech prezydent stworzy plan takich prac na kolejne lata. Teraz jest taka możliwość - informuje Nitkiewicz.

Więcej o: