Lekkoatletyka. MP w Krakowie: Agnieszka Maluśkiewicz wicemistrzynią w kuli, Anna Jagaciak wycofała się

Srebrny medal Agnieszki Maluśkiewicz w pchnięciu kulą podczas mistrzostw Polski w Krakowie. Dwaj poznańscy sprinterzy ex aequo na podium biegu na 100 metrów. Anna Jagaciak-Michalska wycofała się z mistrzostw

Anna Jagaciak-Michalska, czołowa polska skoczkini i dwukrotna medalistka Uniwersjady w Gwangju, skończyła tam walkę w trójskoku z urazem stopy. Odnowiła jej się kontuzja pięty, co mogło mieć wpływ na fakt, iż w trójskoku zdobyła brązowy medal, a nie srebrny albo złoty . Do Krakowa pojechała z zamiarem podjęcia próby startu. Gdyby ból uniemożliwił jej trenowanie i skakanie, miała zrezygnować. Tak się też stało. Zawodniczka AZS Poznań wycofała się z mistrzostw kraju.

Minimum na mistrzostwa świata w Pekinie (22-30 sierpnia) będzie musiała poszukać później. Ostateczny termin to Memoriał Janusza Kusocińskiego w Szczecinie 9 sierpnia. Na razie minimum na Pekin mają: młociarki Joanna Fiodorow i Malwina Kopron, młociarz Paweł Fajdek, dyskobolka Żaneta Glanc, Patrycja Wyciszkiewicz w biegu na 400 m, do tego dojdą sztafety oraz Łukasz Nowak w chodzie i Henryk Szost w maratonie.

W Krakowie po medal sięgnęła kulomiotka Agnieszka Maluśkiewicz, która uzyskała 16,67 m. Przegrała z Pauliną Gubą ze Startu Otwock (17,63 m). W biegu na 100 m ex aequo brązowy medal zdobyli Kamil Masztak (Grunwald Poznań) oraz Remigiusz Olszewski (AZS Poznań), z jednakowym czasem 10,43 s. Złoto przypadło Przemysławowi Słowikowskiemu (Flota Gdynia) - 10,39 s, a srebro - Karolowi Zalewskiemu (AZS Olsztyn) w czasie 10,42 s.

Więcej o: