Lekkoatletyka - ME Eskilstuna. Filip Kossmann z rekordem życiowym w finale skoku wzwyż

Filip Kossmann z Juvenii Puszczykowo skoczył 2,13 m w finale skoku wzwyż Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych w Eskilstunie w Szwecji. Dało mu to ósme miejsce w finale, w którym srebrny medal wywalczył Dawid Wawrzyniak z Aleksandrowa Łódzkiego

Skoczek Juvenii Puszczykowo pokonał 2,13 m w pierwszej próbie. Atakował jeszcze 2,15 m, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę. Żeby zdobyć medal, należało jednak uzyskać 2,19 m - tyle skoczył Ukrainiec Ołeksandr Barannikow z brązowym krążkiem. Srebro wywalczył Polak Dawid Wawrzyniak z 2,23 m, a złoto zdobył Duńczyk Jonas Kjogaard Jensen z taką samą wysokością, ale pokonaną w pierwszej próbie (Polak w drugiej). Obaj pobili rekordy życiowe.

Marcin Wrotyński z Orkana Środa Wlkp. wynikiem 17,40 m zajął jedenaste miejsce w finale pchnięcia kulą. Wyprzedził jedynie Chorwata Matiję Carka, który spalił wszystkie trzy pchnięcia. Polska w tej konkurencji odniosła wielki sukces - złoto wynikiem 22,62 m zdobył nasz faworyt Konrad Bukowiecki - kulomiot odnoszący już sukcesy w wyższych kategoriach wiekowych.

Wcześniej młociarka Kadeta Rawicz Marika Kaczmarek spaliła w eliminacjach wszystkie trzy próby i nie została sklasyfikowana. Dwaj sprinterzy Orkana Września, Eryk Hampel i Krzysztof Wróbel, wystartują jeszcze w Szwecji w barwach polskiej sztafety 4 x 100 metrów.