Niesamowity set w lidze niemieckiej! Jeden z najdłuższych w historii siatkówki

W meczu ligi niemieckiej, pomiędzy Alpenvolleys Haching i Luneburgiem, doszło do niecodziennego zdarzenia. W trzecim secie padł wynik 50:48, jeden z najwyższych w historii profesjonalnej siatkówki.

Pierwsze dwa sety nie zwiastowały niczego nadzwyczajnego. Otwierającą partię wygrali gospodarze 25:21, w drugiej lepsi okazali się goście, wygrywając ją 26:24. Nadzwyczajny przebiegł miał kolejny set, który trwał aż 55 minut.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio":

Zobacz wideo

W nim lepsi okazali się gospodarze. Do historii przejdzie jednak wynik tego seta - 50:48. Obydwa zespoły w trzeciej partii miały łącznie aż 26 piłek setowych. To rekord ligi niemieckiej w jej nowożytnej historii, odkąd zmienione zasady liczenia punktów.

Nie jest to jednak rekord, jeśli chodzi o rozgrywki na świecie. W 2013 roku, w lidze koreańskiej, w meczu rozgrywanym pomiędzy Korean Air Jumbos a Rush & Cash padł w jednym z setów wynik 56:54. Znacznie wcześniej, bo w 2002 roku, w lidze włoskiej Bre Banca Cuneo i Sisley Treviso rozstrzygnęli jedną z partii dopiero przy wyniku 54:52.

Więcej o: