Siatkówka. Andrzej Wrona, mistrz świata kontuzjowany! Nie zagra w Lidze Światowej

Mistrz świata z 2014 roku Andrzej Wrona nie zagra podczas tegorocznej Ligi Światowej. Powodem tego nie jest jednak wybór Ferdinando De Giorgiego, a kontuzja, która przydarzyła się środkowemu.

- I to by było na tyle, jeśli chodzi o mój udział w Lidze Światowej w tym roku. Trzycentymetrowy krwiak w brzuścu mięśnia nadgrzebieniowego prawej ręki. 3-6 tygodni przerwy. Potem, jeśli będę miał szansę, powalczę o mistrzostwa Europy – napisał Andrzej Wrona na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

 Środkowy gra obecnie w ONICO Warszawie. W 2014 roku z reprezentacją Polski zdobył złoty medal rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata. W tym sezonie również został powołany do kadry przez Ferdinando De Giorgiego – znalazł się w osiemnastoosobowym zespole, który miał rywalizować o zwycięstwa w Lidze Światowej.

 Do startu Polaków w Lidze Światowej coraz mniej czasu. Biało-czerwoni grać zaczną na początku czerwca. Przed nimi trzy turnieje I dywizji. Mecze w naszym kraju przypadną na okres trzeciego tygodnia miesiąca i odbędą się w Katowicach oraz Łodzi.

 Final Six pierwszej dywizji zostanie rozegrane od 4 do 8 lipca.

Więcej o: