MŚ siatkówka 2018. Włosi ustawią losowanie? Fabian Drzyzga: Obstawiam, że zrobią ciepłe i zimne kulki

W poniedziałek polscy siatkarze poznają zespoły, z którymi zmierzą się w trzeciej fazie siatkarskich mistrzostwa świata, rozgrywanych we Włoszech i Bułgarii. Zdaniem wielu osób, w tym naszych zawodników, gospodarze turnieju mogą "kombinować przy losowaniu grup". Fabian Drzyzga zdradził nawet, że jeden z jego kolegów powiedział, jak będzie wyglądać "polska grupa" w kolejnym etapie MŚ.

Polacy awans do trzeciej fazy zapewnili sobie dopiero w niedzielę, wygrywając ostatni mecz drugiego etapu MŚ, w którym pokonali 3:0 Serbów. Spotkanie wzbudziło mnóstwo kontrowersji, bo porażka drużyny Nikoli Grbicia i zwycięstwo zespołu Vitala Heynena sprawiło, że z imprezy odpadli Francuzi.

>> Polska - Serbia. Francuskie media grzmią po meczu. "Udawanie i drwiny"

Jeszcze więcej kontrowersji może wzbudzić natomiast losowanie grup trzeciej fazy turnieju, w której - zdaniem wielu osób - Włosi będą chcieli trafić na teoretycznie łatwiejszych rywali. Uważa tak m.in. rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga. - Znam Włochów, oni lubią kombinować. Obstawiam, że zrobią ciepłe i zimne kulki. Nie ma jednak co gdybać - jesteśmy w najlepszej szóstce turnieju, a w niej nie ma już słabych drużyn - przyznał 28-latek cytowany przez portal "Onet.pl".

I dodał: Jeden z naszych zawodników powiedział, że jedna z grup w trzeciej rundzie, to będą: Włosi, Serbowie i my. Zobaczymy zatem, jakie będzie losowanie.

>> Polska - Serbia. Serbowie zgodni: Nie mieliśmy sił, w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami

Losowanie grup trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata w poniedziałek o 11:00.