Sport.pl

MŚ siatkówka 2018. Włosi ustawią losowanie? Fabian Drzyzga: Obstawiam, że zrobią ciepłe i zimne kulki

W poniedziałek polscy siatkarze poznają zespoły, z którymi zmierzą się w trzeciej fazie siatkarskich mistrzostwa świata, rozgrywanych we Włoszech i Bułgarii. Zdaniem wielu osób, w tym naszych zawodników, gospodarze turnieju mogą "kombinować przy losowaniu grup". Fabian Drzyzga zdradził nawet, że jeden z jego kolegów powiedział, jak będzie wyglądać "polska grupa" w kolejnym etapie MŚ.

Polacy awans do trzeciej fazy zapewnili sobie dopiero w niedzielę, wygrywając ostatni mecz drugiego etapu MŚ, w którym pokonali 3:0 Serbów. Spotkanie wzbudziło mnóstwo kontrowersji, bo porażka drużyny Nikoli Grbicia i zwycięstwo zespołu Vitala Heynena sprawiło, że z imprezy odpadli Francuzi.

>> Polska - Serbia. Francuskie media grzmią po meczu. "Udawanie i drwiny"

Jeszcze więcej kontrowersji może wzbudzić natomiast losowanie grup trzeciej fazy turnieju, w której - zdaniem wielu osób - Włosi będą chcieli trafić na teoretycznie łatwiejszych rywali. Uważa tak m.in. rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga. - Znam Włochów, oni lubią kombinować. Obstawiam, że zrobią ciepłe i zimne kulki. Nie ma jednak co gdybać - jesteśmy w najlepszej szóstce turnieju, a w niej nie ma już słabych drużyn - przyznał 28-latek cytowany przez portal "Onet.pl".

I dodał: Jeden z naszych zawodników powiedział, że jedna z grup w trzeciej rundzie, to będą: Włosi, Serbowie i my. Zobaczymy zatem, jakie będzie losowanie.

>> Polska - Serbia. Serbowie zgodni: Nie mieliśmy sił, w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami

Losowanie grup trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata w poniedziałek o 11:00.

Więcej o:
Komentarze (34)
Włosi ustawią losowanie? Fabian Drzyzga: Obstawiam, że zrobią ciepłe i zimne kulki
Zaloguj się
 • lukaseba

  Oceniono 5 razy 3

  No i co? Fabian miał rację...

 • zen0biusz

  Oceniono 8 razy 2

  Zdaniem wielu osób, w tym naszych zawodników, gospodarze turnieju mogą "kombinować przy losowaniu grup".

  Może coś w tym jest, w końcu Drzyzga był członkiem mistrzowskiej drużyny Antigi. Pewnie wiedząc, że 4 lata temu gospodarze kombinowali z kulkami, sytuacja powtórzy się i dziś.

 • ajk_gierki

  Oceniono 6 razy 2

  hahaha marzyciel z tego Fabiana, ale ma absolutną rację - w 6 nie ma słabej drużyny, każda może zostać mistrzem i nie będzie to niespodzianka

 • lew1313

  Oceniono 1 raz 1

  O rety - jeśli ta grupa rzeczywiście miałaby wyglądać tak: Włochy, Serbia i Polska, toby znaczyło, że w grupie drugiej skład: USA, Rosja, brazylia, to istna Apokalipsa! To już nawet nie grupa śmierci, tylko właśnie Armageddon.
  Mozliwe to w ogóle?

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 1 raz 1

  "...I dodał: Jeden z naszych zawodników powiedział, że jedna z grup w trzeciej rundzie, to będą: Włosi, Serbowie i my..."

  LOL, i kolega miał rację :)

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 0

  To czyste poalctwo, co opowiada pan Drzyzga.
  Najbardziej kombinowac lubią Polacy.
  Już "wykombinowali" ustawkę w meczu z Serbami.
  A na mundialu kopanym to jak pięknie kombinowali w meczu z Japonia (nawet pan Grosicki dostał rozkaz padu an glebę...)>
  No to kto tu jest większym miłosnikiem kombinacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX