Piłka ręczna. Szmal: Wolałbym zagrać z Niemcami w Polsce

- Wolałbym zagrać z Niemcami w Polsce, ale tak wygląda cena popularyzacji piłki ręcznej na świecie - mówi o zaplanowanym na 17 lipca w Chicago, towarzyskim meczu Polska-Niemcy, Sławomir Szmal. Nasi szczypiorniści wylecieli dziś do USA.

- W Stanach najchętniej zagrałbym z drużyną amerykańską, a mecz z Niemcami zorganizował gdzieś w Polsce. To byłaby zdecydowanie lepsza promocja naszej dyscypliny - mówił tuż przed wylotem w Radiu Tok FM najlepszy piłkarz ręczny świata ubiegłego roku. Zgrupowanie w USA podzielono na dwie części: do niedzieli piłkarze będą się leczyć i regenerować siły po zakończonym niedawno sezonie. Od 12 lipca zaczynają już treningi z pełnym obciążeniem.

 

- U Niemców nawet przed takim meczem czuć ciśnienie, bo grają już w tym składzie kilka lat ale jeszcze niczego nie udało im się osiągnąć - opowiada bramkarz na co dzień grający w niemieckim Rhein Neckar Lowen - Dla nich ten sparing to ważny punkt odniesienia, dla nas najważniejsze jest aby nikt nie doznał kontuzji. Musimy wrócić cali i zdrowi, żeby w spokoju przygotowywać się do styczniowych Mistrzostw Świata. W rozmowie na antenie Radia Tok FM nie mogło oczywiście zabraknąć wątku piłkarskiego mundialu: - Po krótce oglądam i oczywiście interesuję się wszystkimi wynikami. Kibicuję reprezentacji Hiszpanii, więc sam jestem ciekaw co stanie się dziś wieczorem. Mam nadzieję, że moi faworyci wygrają, bo grają w świetnym stylu. - zakończył Szmal.

Trenuję, jest w porządku - Karol Bielecki

Więcej o: