Polki nie dały rady w meczu o życie! Dla nas to już koniec mistrzostw Europy

Polskie piłkarki ręczne zremisowały z Niemkami 21:21 i odpadły z mistrzostw Europy. Tylko zwycięstwo dawało nam nadzieje na wyjście z grupy.

Polki przegrały dotychczas na Euro z Norweżkami i Rumunkami. By zająć trzecie miejsce dające awans z grupy, musiały pokonać Niemki. I to z przewagą co najmniej czterech bramek. Nasze zawodniczki fantastycznie zaczęły to spotkanie. Prowadziły już 6:2. Celnie uderzały, a dobrze w bramce radziła sobie Weronika Gawlik. W pewnym momencie nasza bramkarka miała nawet 70 procent skuteczności obronionych strzałów. Niestety w miarę upływu czasu Niemki uszczelniły obronę, a Polki przez to przestały trafiać. Na pierwszą połowę schodziły, przegrywając 8:9. Nie pomogło nawet pięć 2-minutowych kar, jakie otrzymały przez 30 minut nasze rywalki. Biało-czerwone słabo grały w przewadze.

Zobacz wideo "W Legii jest jeden trener więcej na utrzymaniu". Czy zmiana się opłaciła?

Robert Lewandowski, Kamil Glik, Krzysztof Piątek, Bartosz Bereszyński, Piotr Zieliński oraz Kamil Grosicki podczas czerwcowego meczu Macedonia Płn. - Polska w Skopje w ramach eliminacji do EURO 2020Polacy zagrają z Anglikami w el. MŚ 2022! Znamy pełny skład grupy I

Remis, który nic nie daje

Druga połowa zaczęła się od powiększenia przewagi przez Niemki. Było 12:10, 13:11 dla nich. Polki starały się dogonić rywalki, co udało się przy 16:16. Chwilę później Niemki znów nam odskoczyły (21:19). I wówczas biało-czerwone końcami sił rzuciły się w pogoń. 21:21, trener Polek bierze czas, a rywalki są przy piłce. Była szansa, by odebrać piłkę i rzucić zwycięską bramkę. Nie wiadomo dlaczego, po wznowieniu gry nasze zawodniczki nie atakowały zaciekle Niemek, które dotrwały do końcowego gwiazdka z remisem. Remisem, który sprawia, że reprezentacja Polski kończy swój udziały w mistrzostwach Europy po trzech meczach. Z grupy do dalszej fazy wychodzą Norwegia, Rumunia i Niemcy. O 20:30 Norweżki zagrają jeszcze z Rumunkami.

Janusz Dorosiewicz, prezes fundacji im. Kazimierza Deyny"Kiedy pierwszy raz pojechałem na grób Deyny w San Diego, poczułem, że coś tu jest nie tak: on nie może tam leżeć" [IKONA FUTBOLU 2020]

Tabela przed ostatnim meczem grupy Norwegia - Rumunia:

  1. Norwegia 4 pkt
  2. Niemcy 3 pkt
  3. Rumunia 2 pkt
  4. Polska 1 pkt