Rewers, tradycyjnie już wskazuje rocznicę ważnego wydarzenia z historii Wielkopolski. W tym roku jest nim 95. rocznica powstania Międzynarodowych Targów Poznańskich - chluby Wielkopolan, która sprawia, że do Poznania od prawie wieku zjeżdżają się najwięksi kupcy i przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy. Najbardziej charakterystycznym pawilonem targowym jest Iglica, która poprzez swoją formę przypominającą rakietę, stanowi symbol międzynarodowego Poznania i otwarcia Polski na świat.
- Mamy nadzieję, że dla każdego z nich tegoroczny medal będzie miłym wspomnieniem poprzednich edycji, ale i również wyjątkowym trofeum w zbiorach każdego biegacza, ponieważ na rewersie medalu zawarliśmy symbol z którym wiąże się historia naszego biegu i Jego uczestników. To przy Iglicy finiszują maratończycy i to kilkanaście metrów od niej odbywają się targi Poznań Sport Expo- mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.
Dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce wymiany handlowej. W zmodernizowanych halach odbywa się tu co roku wiele wydarzeń kulturalnych - wystaw, koncertów i przedstawień. - Naszym potencjałem jest nowoczesna infrastruktura i doświadczenie, ale nade wszystko dynamika i innowacyjność, napędzane wyobraźnią i kreatywnością niezwykle kompetentnego zespołu współpracowników - mówi Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Komentarze (0)
95. rocznica Międzynarodowych Targów Poznańskich na rewersie maratońskiego medalu
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy - napisz pierwszy z nich!