95. rocznica Międzynarodowych Targów Poznańskich na rewersie maratońskiego medalu

Srebrny, patynowany, ozdobiony elegancką niebieską emalią jubilerską. Tak wygląda awers medalu, który zawiśnie na piersiach uczestników 17. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

Rewers, tradycyjnie już wskazuje rocznicę ważnego wydarzenia z historii Wielkopolski. W tym roku jest nim 95. rocznica powstania Międzynarodowych Targów Poznańskich - chluby Wielkopolan, która sprawia, że do Poznania od prawie wieku zjeżdżają się najwięksi kupcy i przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy. Najbardziej charakterystycznym pawilonem targowym jest Iglica, która poprzez swoją formę przypominającą rakietę, stanowi symbol międzynarodowego Poznania i otwarcia Polski na świat.

- Mamy nadzieję, że dla każdego z nich tegoroczny medal będzie miłym wspomnieniem poprzednich edycji, ale i również wyjątkowym trofeum w zbiorach każdego biegacza, ponieważ na rewersie medalu zawarliśmy symbol z którym wiąże się historia naszego biegu i Jego uczestników. To przy Iglicy finiszują maratończycy i to kilkanaście metrów od niej odbywają się targi Poznań Sport Expo- mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

17. PKO Poznań Maraton odbędzie się 9 października17. PKO Poznań Maraton odbędzie się 9 października Agencja Wyborcza.pl Agencja Gazeta

Dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce wymiany handlowej. W zmodernizowanych halach odbywa się tu co roku wiele wydarzeń kulturalnych - wystaw, koncertów i przedstawień. - Naszym potencjałem jest nowoczesna infrastruktura i doświadczenie, ale nade wszystko dynamika i innowacyjność, napędzane wyobraźnią i kreatywnością niezwykle kompetentnego zespołu współpracowników - mówi Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kluczowe tygodnie do 17. PKO Poznań Maratonu. Przygotuj się >>