Biegiem na staż

17 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się bieg "Biegiem na staż" - punkt kulminacyjny kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!". Świetna inicjatywa dla osób aktywnych fizycznie i mentalnie, chcących wejść na rynek pracy. Dobrze jest pobiec w słusznej sprawie.

Bieganiem wyrazić można poparcie lub zaprotestować, bieganie to coraz popularniejsza forma zabierania głosu.

Spontaniczny bieg na rzecz ofiary gwałtu w Lesie Kabackim, Bieg na rzecz Ziemi, biegi charytatywne w celu pomocy chorym dzieciom - imprezy biegowe w intencji nie tylko sportowej to już swoista moda. Bieg staje się symbolem pomocy, aktywizacji społeczeństwa, dosłownego "poruszenia" konkretnego problemu.

Bieganie to codzienne pokonywanie własnych słabości, obaw i lęków. To także zwycięstwo silnej woli nad lenistwem, gdy łóżko namawia do przedłużenia drzemki, a pogoda zniechęca do opuszczenia domu. Wszystko to sprawia, że bieg jest najlepszym i najtrafniejszym symbolem postawy aktywnej również w życiu zawodowym. Jesteśmy gotowi do podjęcia dobrego stażu lub praktyk, które dają szansę na wejście z impetem na rynek pracy.

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przekonuje, że bieganie ma moc. Właśnie dlatego w ramach kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!" organizuje imprezę biegową "Biegiem na staż". Jej celem jest zachęcenie pracodawców do realizacji staży i praktyk wysokiej jakości oraz zmotywowanie młodych ludzi do świadomego wyboru rzetelnych programów staży i praktyk. Kampania "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!" to nie tylko bieg - ma służyć przede wszystkim integracji ludzi młodych oraz pracodawców wokół tematyki wysokiej jakości staży i praktyk. Symbolem biegu jest potrzeba aktywizacji zawodowej młodego pokolenia.

Impreza biegowa "Biegiem na staż" odbędzie się 17 maja 2014 roku w Warszawie na Polu Mokotowskim w ramach jubileuszowego Weekendu Polska Biega 2014. Dystans: 5 km. Bieg rusza o godzinie 11:00. Rejestracji na bieg można dokonać tutaj .

Ważną częścią kampanii jest cykl spotów internetowych prezentujących i ośmieszających stereotypy na temat staży i praktyk, a tym samym uświadamiających, jak nie powinny one wyglądać. Filmy dostępne są tutaj .

Więcej informacji na temat kampanii i biegu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.stazeipraktyki.pl oraz na portalu Facebook. Imprezie biegowej "Biegiem na staż" poświęcone jest wydarzenie na portalu Facebook .

Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich, którym bliska jest postawa aktywna. Do zobaczenia 17 maja!

Copyright © Agora SA