Chcesz zacząć biegać? Wypróbuj metodę Gallowaya

We wrześniu na rynku pojawiło się drugie wydanie książki autorstwa Jeffa Gallowaya - twórcy metody pokonywania maratonów marszobiegiem. Jednak nie przypadkowym, w sytuacji, gdy biegacz przeliczył się ze swoimi siłami i zaczął iść na 35. kilometrze. Metoda ta zakłada przeplatanie biegu z marszem od samego początku aż do końca i można dzięki niej osiągać bardzo dobre wyniki. W drugim wydaniu książki "Bieganie metodą Gallowaya" przeczytamy o tym jak zacząć biegać i jak przygotować się do biegów na popularnych dystansach - 5 km, 10 km i do półmaratonu.

Jeff Galloway to amerykański biegacz i trener, autor metody pokonywania długich dystansów pod postacią planowanego marszo-biegu. Rekordzista Stanów Zjednoczonych w biegu na 10 mil z 1973 roku z czasem 47.49. Od wielu lat prowadzi trening biegaczy-amatorów. Ma stałą rubrykę w amerykańskim wydaniu miesięcznika Runner's World. Na czym polega jego nieoceniona dla debiutantów (i nie tylko!) metoda?

Przeczytaj artykuł o metodzie Gallowaya.

Oryginalna książka zawierała program treningowy do biegu na 10 km i do maratonu. Ponieważ Jeff napisał niedawno książkę w całości poświęconą maratonom, postanowił usunąć trening do maratonu z "Biegania metodą Gallowaya". Dodał natomiast program przygotowań do bardzo popularnych biegów od 5 km do półmaratonu.

Co znajdziemy w drugim wydaniu: . Programy treningowe do biegu na 5 km i do półmaratonu. . Omówienie kwestii pomiarów tętna jako składnika treningów. . Koncepcję przerw na marsz na wszystkich dystansach. . Informacje na temat treningów w skrajnym upale i zimnie. . Rozdział poświęcony motywacji i treningowi mentalnemu. . Informacje na temat odżywiania. . Szczegółowe analizy kontuzji i ich leczenia, w tym dotyczących problemów z podeszwą stopy, takich jak zapalenie powięzi stopy i ostrogi piętowe, oraz specjalny raport na temat urazów pasma biodrowo-piszczelowego. . Informacje o specjalnych potrzebach starszych biegaczy, z naciskiem na spalanie tłuszczu i znaczenie odpoczynku.

Wydawca obiecuje,  że "Bieganie metodą Gallowaya" to lektura dla biegaczy na wszystkich szczeblach zaawansowania - kompletny przewodnik po świecie biegaczy. W książce znajdziemy programy treningowe do zawodów na trzech dystansach - 5, 10 i 21,097 km.

Tytuł: Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą! Wydawca: Wydawnictwo Helion SA w marce Septem (www.septem.pl) Stron: 280 Cena: 39 zł

Książka sprzedała się już w ponad 400 000 egzemplarzy od swojego pierwszego wydania w roku 1984.

W najbliższym czasie będziecie mogli przeczytać na www.polskabiega.pl wybrane rozdziały z książki.

Dołącz do nas na Facebooku.