Piotr Hercog wygrywa jeden z najtrudniejszych biegów trailowych świata!

Piotr Hercog wygrywa Moab 240 Endurance Run. Polak pokonał 380 kilometrów z czasem 60 godzin 23 minut, finiszował ze znaczącą przewagą nad rywalami.

W prestiżowych zawodach Moab Endurance Run, które uznawane są za jedne  z najtrudniejszych trailowych biegów na świecie wystartowało ponad 150 zawodników z kilkunastu krajów. Dla Piotra Hercoga było to największe dotychczasowe biegowe wyzwanie w karierze. Polak zwyciężył z czasem 60 godzin i 23 minut.

Biegacze musieli przebiec przez pustynię, pokonać kaniony oraz dwa pasma górskie położone na terenie dwóch amerykańskich parków narodowych Canyonlands i Arches. W dolinach trasa wiodła na wysokości 1600 metrów, a w najwyższych górach zawodnicy wbiegali nawet  na 3000 metrów nad poziomem morza.

Hercog od początku wyścigu, który rozpoczął się w piątek 12 października prowadził całą stawkę. Przewaga Piotra niemal przez cały okres trwania zmagań była niezagrożona. Kiedy Polak zdecydował się na dłuższy kilkudziesięciominutowy odpoczynek jego przewaga stopniała do około pół godziny, ale okazało się, że przerwa była typowo regeneracyjna i nie zagroziła w osiągnięciu fantastycznego wyniku na mecie.

Piotr Hercog to jeden z najlepszych ultrasów w naszym kraju, od kilku lat specjalizujący się na dłuższych ultramaratońskich dystansach czy biegach ekstremalnych.

Z pewnością w zwycięstwie Polaka niebagatelną rolę odegrało jego doświadczenie z rajdów przygodowych, które z powodzeniem uprawiał zanim na dobre zajął się bieganiem po górach. Hercog brał udział w wielu prestiżowych imprezach tego typu w czasie których zawodnicy pokonywali kolejne dystanse rywalizując właśnie kilkadziesiąt godzin bez przerwy.

Piotr Hercog finiszował przed godziną 20:00 czasu miejscowego czyli nad ranem polskiego czasu 15 października. Podczas biegu odnotował bardzo duże wahania temperatur od -10 do nawet 30 stopni Celsjusza.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.