Górnik Zabrze ma nowy herb ze złotym obramowaniem

Klubowy znak Górnika Zabrze został zmieniony. Poprawki nie są rewolucyjne.

Górnik poinformował, że herb został poddany "delikatnym poprawkom graficznym", a "graficy usystematyzowali budzące wątpliwości elementy". Nowy herb został już zarejestrowany w Urzędzie Patentowym. - Największa zmiana to wprowadzenie złotego obramowania. Inna jest też czcionka napisu "Zabrze". Zmiany nie są oczywiście rewolucyjne. Dokonaliśmy ich przy okazji odnawiania patentu - mówi Arkadiusz Trzeciakiewicz, prezes Górnik Zabrze Sport Marketing.

Szef marketingu Górnika nie obawia się, że zmiany nie spodobają się kibicom. - Wszystko konsultowaliśmy z ich stowarzyszeniem. Poza tym pozostajemy przecież wierni tradycji. Poprawek dokonywaliśmy po długiej analizie tego, jak herb zmieniał się w ostatnich dekadach. W tym wszystkim nie ma żadnej sensacji. Zresztą laik tych zmian pewnie by wcale nie zauważył - twierdzi Trzeciakiewicz.

Dodajmy, że we wtorek do treningów wracają piłkarze Górnika. W niedzielny wieczór zabrzanie powrócili ze zgrupowania w Turcji, a w poniedziałek mieli dzień wolny. Z zespołem ma już ćwiczyć nowy napastnik Górnika Adrian Świątek. Trwają jeszcze poszukiwania sparingpartnera na najbliższy weekend. To będzie ostatni test dla zabrzańskich zawodników przed derbami z GKS-em Katowice.