Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentant Polski podpisze nowy kontrakt we Włoszech! Spora podwyżka

Karol Linetty jest bliski podpisania nowego kontraktu z Sampdorią - poinformował portal Sampnews24.com. Reprezentant Polski ma otrzymać sporą podwyżkę.

- Wciąż rozmawiamy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedział Karol Linetty przed tygodniem, gdy spytano go o postępy w negocjacjach w sprawie nowego kontraktu z Sampdorią. Teraz, jak informuje portal Sampnews24.com, wszystko wskazuje na to, że pomocnik na dniach podpisze nową umowę z włoskim klubem.

Podwyżka dla Linettego

Według informacji portalu, Linetty podpisze trzy lub czteroletni kontrakt z Sampdorią. Polak ma też otrzymać podwyżkę. Obecnie były zawodnik Lecha Poznań zarabia 500 tys. euro, a nowa umowa ma zagwarantować mu zarobki między 800 a 900 tys. euro rocznie. Obecny kontrakt zawodnika wygasa latem 2021 roku.

Linetty zawodnikiem Sampdorii jest od lipca 2016 roku. Wtedy to Lech Poznań zarobił na nim ponad trzy miliony euro. Linetty w barwach poznańskiego zagrał 93 mecze w ekstraklasie i strzelił sześć goli. W obecnym sezonie pomocnik rozegrał zaledwie sześć spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zanotował jedną asystę.

Linetty rozegrał 23 mecze w reprezentacji Polski, w których strzelił jednego gola. Pomocnik walczy o miejsce w kadrze na Euro 2020, na którym w grupie zagramy ze Szwecją, Hiszpanią oraz zwycięzcą barażu.

Zobacz wideo