Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jadon Sancho odejdzie z Borussii Dortmund. Jest faworyt w wyścigu po Anglika

Jadon Sancho jest zdecydowany, by opuścić Borussię Dortmund. Jak podaje Jan Aage Fjortoft, były piłkarz Eintrachtu Frankfurt, a obecnie dziennikarz, faworytem do pozyskania Anglika jest Liverpool.

Jadon Sancho ma świetne statystyki w bieżącym sezonie - strzelił już 5 goli i zanotował 7 asyst. Jego spóźnienia na treningi sprawiły jednak, że został ukarany przez klub grzywną w wysokości 100 tysięcy, a sam piłkarz został skrytykowany zarówno przez trenera, jak i dyrektora sportowego klubu. Jakby jego problemów było mało, został odsunięty od składu Borussii, a gdy do niego powrócił, został zmieniony już w 36. minucie meczu z Bayernem Monachium.

Zobacz skrót meczu, w którym Bayern Monachium rozbił Borussię Dortmund aż 4:0:

Zobacz wideo

To wszystko miało mieć ogromne znaczenie w podjęciu przez 19-latka decyzji o opuszczeniu Borussii Dortmund. Zdaniem Jana Aage Fjortofta, byłego piłkarza m.in. Eintrachtu Frankfurt, a obecnie dziennikarza, faworytem do ściągnięcia Anglika jest Liverpool. "Daily Mail" informował wcześniej, że klub z Dortmundu będzie jednak oczekiwał zapłaty min. 100 milionów funtów za Sancho.

Już wcześniej wydawało się niemal pewne, że Sancho opuści Borussię po zakończeniu obecnego sezonu, jeśli tylko znajdą się chętni na jego pozyskanie. Zdaniem norweskiego dziennikarza, może do tego dojść jeszcze w styczniu. Warunkiem jest porozumienie się z dortmundzkim klubem w kwestii kwoty, która zasili konto Borussii.