Mauro Icardi chce rozwiązać umowę z Interem Mediolan! Bardzo poważne oskarżenia

Według włoskiej gazety "La Repubblica" Mauro Icardi przygotowuje szereg działań prawnych, które mają doprowadzić do rozwiązania umowy z Interem z powodu "mobbingu", czyli zastraszania w miejscu pracy.

Napastnik miał już otrzymać oficjalne stanowisko klubu, który nie chce z nim dalej współpracować, a zawodnik nie znalazł się w planach nowego trenera Interu - Antonio Conte. Gazeta La Repubblica sugeruje, że Icardi i jego żona Wanda Nara, która również pełni rolę jego agenta, przygotowują sprawę sądową przeciwko klubowi. Icardi miałby pozwać swojego pracodawcę o mobbing i zmuszanie do odejścia poprzez zastraszenie i izolację od drużyny. Jeśli Icardi zostanie zmuszony do samodzielnego trenowania, może powtórzyć się precedens ustanowiony przez Gorana Pandeva, gdy ten pozwał rzymskie Lazio za podobne działania. 

Zobacz wideo

Mauro Icardi już nigdy więcej nie zagra dla klubu, donosi Sky Italia

Mauro Icardi to największa gwiazda i najlepszy piłkarz Interu Mediolan. Argentyńczyk i jego żona oraz agentka Wanda Nara sprawiają jednak spore problemy; na początku tego roku Wanda Nara krytykowała kolegów Icardiego oraz zarząd klubu, przez co piłkarz został pozbawiony opaski kapitańskiej i zawieszony. Wrócił do gry dopiero po kilku tygodniach, a teraz nowy trener Antonio Conte zdecydował, że nie chce dawać mu kolejnej szansy. Z tego względu Inter postara się go sprzedać do innego klubu: najbardziej prawdopodobnym kierunkiem jest transfer do Juventusu, ale zainteresowana napastnikiem jest również między innymi Roma, Napoli czy Atletico Madryt.

 Icardi trafił do Interu Mediolan w 2013 roku. Łącznie zdobył 124 bramki w barwach "Nerazzurich", a jego kontrakt jest ważny do 2021 roku. W sezonach 2014/15 oraz 2017/2018 zostawał królem strzelców Serie A, strzelając odpowiednio 22 oraz 29 goli. W 37 spotkaniach minionego sezonu zdobył 17 bramek i zaliczył pięć asyst.

Więcej o: