Krzysztof Piątek może usiąść na ławce rezerwowych Milanu. Gattuso ma plan

Krzysztof Piątek może usiąść na ławce rezerwowych w najbliższym meczu Milan - Empoli - informuje portal Milan News. Gennaro Gattuso rozważa kilka opcji na to spotkanie.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek walczy o miejsce w składzie z Patrickiem Cutrone. Trener Gennaro Gattuso nie chce jednak, by Cutrone przesiadywał przez cały czas na ławce rezerwowych - to właśnie dlatego w ostatnich dwóch meczach Piątek był zdejmowany z boiska tuż po zdobytych bramkach. Z tego względu niewykluczone są zmiany na piątkowe spotkanie. Gattuso rozważa kilka scenariuszy. Jednym z nich jest wystawienie Cutrone na prawym skrzydle - Suso jest zawieszony na najbliższe spotkanie - a ofensywne trio stworzyłby z Piątkiem i Hakanem Calhanoglu. 

Piątek na ławce, by zagrać z Lazio?

Drugi scenariusz, którego nie można wykluczyć, to posadzenie Piątka na ławce rezerwowych. Polak byłby wtedy oszczędzany na wtorkowy półfinał Pucharu Włoch z Lazio (pierwsze starcie w Rzymie), czyli mecz teoretycznie trudniejszy mecz od starcia z Empoli. Ostatnią możliwością jest ustawienie Milanu w systemie 4-4-2 z Piątkiem i Cutrone w ataku. 

Więcej o: