Serie A. Fiorentina rozgromiła Inter

Fiorentina na własnym boisku pokonała 4:1 Inter Mediolan po dwóch golach Stevana Joveticia i dwóch Adema Ljajicia. Rafał Wolski, który dwa tygodnie temu trafił do Florencji z Legii, cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Dla Interu trafił tylko Antonio Cassano.

Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

Nie minął kwadrans meczu, a gospodarze już prowadzili. Pasquale dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Joveticia, ten nie trafił w piłkę, ale akcję zamykał Ljajić. Dwadzieścia minut później było już 2:0. Tym razem Jovetić popisał się wyjątkowo ładnym strzałem zza pola karnego w samo okienko bramki Samira Handanovicia. Obrona Interu grała fatalnie, pozwalała rywalom na prostopadłe podania do napastników. Już przed przerwą Fiorentina mogła prowadzić wyżej. Z kolei Inter zupełnie nie zagrażał gospodarzom. Czasem miał kłopot z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

Po przerwie Inter spróbował zaatakować, ale jego napór trwał nie dłużej niż dziesięć minut. Wszystko skończyło się po fatalnej próbie wybicia piłki przez obrońców gości. Ta trafiła do Aquilaniego, który efektownie zagrał do niepilnowanego w polu karnym Interu Joveticia. Czarnogórzec huknął obok bezradnego Handanovicia. Dziesięć minut później Ljajić strzelił podobnego gola co Jovetić w pierwszej połowie. Z linii pola karnego, ledwie atakowany przez Ranocchię, strzelił tuż przy słupku bramki Interu.

Jedynego gola dla mediolańczyków strzelił Antonio Cassano. Napastnik Interu tuż przed końcem meczu strzelił niespodziewanie z ok. 30 metrów. Trafił w słupek, a piłka wpadła do bramki Emiliano Viviano.

Przed meczem szósta w tabeli Serie A Fiorentina traciła do piątego Interu cztery punkty. Miejsc obie drużyny nie zmieniły, ale Fiorentina traci już tylko punkt.

Czytaj relację z meczu Fiorentina - Inter ?