Lewandowski łączy siły z legendą polskiego sportu. Co za deklaracja!

Robert Lewandowski od kilku dni przebywa w Rijadzie wraz z FC Barceloną, gdzie bierze udział w miniturnieju o Superpuchar Hiszpanii. Kataloński zespół zagra w niedzielnym finale z Realem Madryt. Okazuje się, że napastnik znalazł chwilę na spotkanie z innym polskim sportowcem, który w tym czasie również przebywał w stolicy Arabii Saudyjskiej.

Robert Lewandowski wraz z FC Barceloną przebywają aktualnie w Rijadzie, gdzie przygotowują się do niedzielnego finału Superpucharu Hiszpanii przeciwko Realowi Madryt. W półfinale drużyna Xaviego Hernandeza pokonała Osasunę 2:0, a jedną z bramek w tym meczu zdobył polski napastnik. 

Zobacz wideo Ależ słowa Bożydara Iwanowa o reprezentacji Polski

Los sprawił, że do stolicy Arabii Saudyjskiej zawitał także Krzysztof Hołowczyc. Polski rajdowiec bierze udział w Rajdzie Dakar, który jest dla niego koszmarem. Bardzo szybko stracił szanse na wysoką lokatę, a sytuację pogorszył czwartkowy wypadek z Krisem Meekem. W sobotę uczestnicy rajdu przenieśli się do Rijadu, gdzie mają dzień odpoczynku.

Robert Lewandowski zapowiedział wpłatę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Tym samym doszło do spotkania Roberta Lewandowskiego z Krzysztofem Hołowczycem, o czym polski napastnik poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Co za spotkanie w Riyadh! Hołek z Łukaszem walczą w rajdzie Dakar 2024 a firma BIO-GEN przeznaczy na WOŚP 10 zł, za każdy przejechany przez Hołka kilometr odcinków specjalnych!" - przekazał Lewandowski na Instagramie.

 

Firma BIO-GEN jest powiązana z firmą BIO-LIDER, której to z kolei współwłaścicielem jest Robert Lewandowski. Firma ta jest też sponsorem Hołowczyca w obecnym Rajdzie Dakar, o czym 35-latek poinformował w grudniu ubiegłego roku. - Razem na trasie Dakar! Wspólnie z firmą BioLider, w której jestem inwestorem, wspieramy Krzysztofa Hołowczyca w rajdzie Dakar! Powodzenia! - przekazał wówczas.

Rajd Dakar potrwa do 19 stycznia i wtedy dowiemy się, ile ostatecznie firma Lewandowskiego wpłaci na WOŚP. Z kolei polski napastnik w niedzielę 14 stycznia o 20:00 powalczy o pierwsze trofeum w tym sezonie. Relację z finału Superpucharu Hiszpanii będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.