Primera Division. Prezydent Sevilli trafi za kratki

Jose Maria del Nido został skazany na siedem i pół roku pozbawienia wolności za dopuszczenie się oszustw finansowych w czasach, gdy pracował jako prawnik w mieście Marbella.

Rozprawa Del Nido odbywała się sądzie w Maladze. Prezydent klubu Primera Division został skazany za defraudacje, korupcje i liczne nadużycia finansowe. Wszystko ma związek z popularną na Półwyspie Iberyjskim aferą "Minutas". Skazanym udowodniono udział w kierowani organizacją przestępczą, której celem było wyłudzanie pieniędzy z miejskiego budżetu.

Prokurator domagał się dla Del Nido kary 30 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie Hiszpan trafi do więzienia na 7,5 roku. Dodatkowo musi wpłacić na rzecz miasta 2,7 mln euro.

Taki sam wyrok usłyszał burmistrz miasta Marbelli Julian Munoz. Jego były doradca - Juan Antonio Roca trafi za kratki na cztery lata. Skazani przestępstw dopuścili się w latach 1999-2003. Del Nido był prezydentem Sewilli od 2002 roku. Za jego rządów klub z Andaluzji odnosił liczne sukcesy. Dwukrotnie sięgał po Puchar UEFA. Dwa razy zdobywał też Puchar Hiszpanii i raz wygrał Superpuchar.

W obecnym sezonie po 16 kolejkach zespół zajmuje szóste miejsce ze stratą 16 punktów do prowadzącego Realu.

Drogba, Raul, Chivu... świetni piłkarze do wzięcia za darmo

Primera Division. Prezydent Barcelony: Guardiola skompletował najlepszy skłąd w historii ?

Więcej o: