Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wyjaśniła się przyszłość Thomasa Muellera w Bayernie! Oficjalna decyzja

Thomas Mueller przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium. Jeden z najlepszych piłkarzy Bawarczyków zostanie w ich szeregach przynajmniej do czerwca 2023 roku. Tym samym 30-latek uciął spekulacje dotyczące jego możliwego transferu do innego klub.

- W Monachium zmienia się pogoda. To jedyna zmiana, której mi potrzeba - mówił kilka miesięcy temu Thomas Mueller. Niemiec wówczas w taki sposób odpowiadał na medialne spekulacje i doniesienia o jego rzekomej chęci podjęcia wyzwania w innej lidze. Mimo tego i tak co jakiś czas informowano o możliwym odejściu 30-latka z zespołu mistrzów Niemiec.

Zobacz wideo Lewandowski nie będzie zawiedziony! Bayern szykuje hit.

Wyjaśniła się przyszłość Thomasa Muellera! Jest oficjalna decyzja

Teraz spekulacje Mueller uciął już całkowicie. We wtorek poinformowano bowiem, że reprezentant Niemiec przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium. Nowa umowa jednego z liderów zespołu Hansiego Flicka obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku. - Podpisanie nowej umowy było dla mnie priorytetem. Klub podchodził do sprawy w taki sam sposób. Jestem związany z Bayernem 2/3 swojego życia. To dla mnie więcej niż tylko praca. To moja pasja. Dam z siebie wszystko - powiedział Mueller po podpisaniu kontraktu. - Thomas to dla nas wyjątkowy piłkarz, ikona klubu i lider, który wskazuje drogę. Wiemy, jak ważny jest dla nas. On wie, jak ważny Bayern jest dla niego. Pasujemy do siebie, dzięki czemu negocjacje były bardzo krótkie - dodał Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu.

Mueller występuje w Bayernie od początku kariery. Odkąd znalazł się w pierwszej kadrze klubu, rozegrał w jego barwach 521 spotkań, w których strzelił 195 goli i zaliczył 186 asyst.