Borussia Dortmund może pobić transferowy rekord. Chce piłkarza z Premier League

Borussia Dortmund chce sprowadzić Wilfrieda Zahę - informują dziennikarze "The Guardian". Piłkarz, który aktualnie występuje w Crystal Palace, miałby zastąpić Christiana Pulisicia sprzedanego do Chelsea. 26-latek w przypadku transferu zostałby najdroższym zawodnikiem w historii BVB.
Zobacz wideo

Iworyjczyk w Borussii Dortmund miałby zastąpić Christiana Pulisicia, który po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie do Chelsea. Londyńczycy podpisali już umowę z Amerykaninem, za którego zapłacili 64 mln euro.

Ewentualne sprowadzenie Zahy przez Borussię Dortmund oznaczałoby pobicie jej rekordu transferowego. Dotychczas niemiecki klub najwięcej zapłacił bowiem za Andre Schurle, którego sprowadził za 30 mln euro z Wolfsburga (aktualnie piłkarz przebywa na wypożyczeniu w Fulham). Zaha kosztowałby natomiast aż 57 mln euro.

W tym sezonie 26-latek, który kilka tygodni temu odrzucił propozycję transferu do Chin, gdzie w drużynie Dalian Yifang mógł zarabiać 12,5 mln rocznie, rozegrał 21 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty.

Więcej o: