Bayern Monachium przeprowadza rekordowy transfer

Lucas Hernandez zimą zostanie zawodnikiem Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec zamierzają aktywować klauzulę kwoty odstępnego zapisanej w kontrakcie piłkarza, czym pobiją swój rekord transferowy - informuje David Garcia Medina, dziennikarz "Marki" mający bardzo dobre stosunki z rodziną zawodnika.
Zobacz wideo

Medina, który latem jako pierwszy poinformował o wypożyczeniu młodszego z braci Hernandezów, Theo, z Realu Madryt do Realu Sociedad, twierdzi, że transfer Lucasa jest już przesądzony. Dziennikarz pisze, że w styczniowym oknie transferowym reprezentant Francji podpisze 4-letni kontrakt z mistrzami Niemiec.

Bayern Monachium pobije rekord transferowy

Sprowadzenie Hernandeza poprzez aktywowanie klauzuli kwoty odstępnego, wynoszącej 80 mln euro, będzie oznaczało pobicie transferowego rekordu Bayernu Monachium. Wcześniej władze Bawarczyków zapłaciły najwięcej 41,5 mln euro za Corentina Tolisso, którego kupiły w lipcu 2017 roku.

Bayern sporo wyda także na wypłatę Hernandeza. Według informacji hiszpańskich mediów w tej chwili w Atletico Madryt piłkarz zarabia 4 mln euro za sezon gry. W Niemczech, według Alejandro Moriego z "Onda Cero" jego pensja będzie dwa razy większa. Dla hiszpańskiego zespołu, który chciał zatrzymać mistrza świata, oferując mu podwyżkę, tak duża kwota jest nieosiągalna ze względu na wyczerpany limit w budżecie płacowym.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: