Bayern Monachium zwalnia ulubieńca kibiców. Nie chciał go nowy trener

Willy Sagnol, były piłkarz i ulubieniec kibiców odchodzi z Bayernu Monachium. Taką informację podał niemiecki serwis Sport 1. Francuz był w tym sezonie tymczasowym szkoleniowcem bawarskiego klubu i asystentem Carlo Ancelottiego.

Jupp Heynckes nie chce współpracować z Willym Sagnolem. Nowy trener Bayernu Monachium buduje własny sztab szkoleniowy i nie widzi w nim miejsca dla byłego reprezentanta Francji.

Władze klubu przyjęły decyzję Heynckesa ze zrozumieniem i miały zaoferować Sagnolowi nowe obowiązki. Serwis Sport 1 poinformował jednak, że były reprezentant Francji zostanie zwolniony. Informację potwierdził Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu Monachium.

- Nowy trener chciał się otoczyć zaufanymi ludźmi. Decyzja o zakończeniu współpracy z Willym była bardzo trudna, występowaliśmy razem na boisku. Teraz kończymy współpracę, ale jesteśmy profesjonalistami. Każdy z nas rozumie tę sytuację - przyznał Salihamidzić.

Willy Sagnol pracował w sztabie szkoleniowym Bayernu Monachium od 1 lipca 2017 roku. Był asystentem Carlo Ancelottiego. W meczu z Herthą Berlin (2:2) pełnił funkcję tymczasowego trenera bawarskiego klubu. W barwach Bayernu zagrał w 277 meczach. Strzelił osiem goli i miał 50 asyst.

Więcej o: