Premier League. Mancini: Tevez zostaje. Staramy się też o Nasriego

Trener Manchesteru United ogłosił, że Carlos Tevez nie opuści Manchesteru City w tym roku po tym, jak angielski klub nie zdołał uzgodnić warunków transferu z napastnikiem Interu Mediolan Samuelem Eto'o. Mancini potwierdził także złożenie oferty Stefanovi Saviciovi z Partizana Belgrad i przypomniał o zainteresowaniu Samirem Nasrim z Arsenalu.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

- Tevez zostaje, jest fantastycznym zawodnikiem - powiedział były trener Interu Roberto Mancini, który obecnie prowadzi zespół "The Citizens". - Była spekulacje o wymianie za Samuela Eto'o, ale Inter się na to nie zgodził. Mogę, powiedzieć, że transfer z udziałem Savicia jest już przesądzony, ale Nasri? Nie, jeszcze nie.

W okienku transferowym wymienia się kilku piłkarzy, którzy mogliby związać się z Manchesterem City, Mancini zwłaszcza chętnie w swoich szeregach widziałby piłkarzy z Serie A. - Podoba mi się gra Ezequiela Lavezziego, Marka Hamsika i Edinsona Cavaniego. Trochę mniej - Javiera Pastore'a . W Udinesse dobrze się prezentują Pablo Armero i Mauricio Isla, również Antonio Di Natale przyciąga uwagę, niestety nie ubywa mu lat.

Samir Nasri od chwili pojawienia się w Arsenalu w 2008 roku nie odniósł z nim żadnego sukcesu. Mówi, że pieniądze nie są teraz dla niego największą motywacją, jest głodny sukcesów. Francuz nie podpisał jeszcze przedłużenia kontraktu z Arsenalem, który dobiega końca w przyszłym roku. Arsenal teraz może liczyć na sporą sumę pieniędzy, w przeciwnym wypadku może stracić cennego piłkarza już w przyszłe wakacje i nic w zamian nie dostać. Swoje zainteresowanie wyrażają m.in. Chelsea i kluby z Manchesteru.

- Już mamy ogromne płace - powiedział Nasri. Teraz musimy się skupić na budowaniu kariery i wygrywaniu tytułów... Bez tytułów nie można być na liście do Złotej Piłki. Przeszedłem do Anglii właśnie po trofea, bo wcześniej nic nie wygrałem. Gram w piłkę, bo kocham ten sport. Chcę poczuć smak wygranej. Podniesienie pucharu całym zespołem, to jest piękno i sens tego sportu - mówił piłkarz.

Kolejne gwiazdy opuszczą Arsenal? Zobacz kto

Więcej o: