Premier League. Valbuena w miejsce Nasriego w Arsenalu?

Jeśli Arsenal Londyn straci w trwającym obecnie okienku transferowym Samira Nasriego, władze ?Kanonierów? planują sprowadzić na Emirates Mathieu Valbuenę z Marsylii. Trener wicemistrzów Francji Didier Deschamps niechętnie patrzy na przymiarki Anglików.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

24-letni Nasri zaznaczył w ostatnich dniach, że ma dosyć gry bez zdobywania trofeów. Na Emirates trafił w 2008 roku, od tamtej pory podopieczni Arsene'a Wengera nie sięgali po żaden tytuł. Do najbardziej zainteresowanych klubów utalentowanym Francuzem należą Chelsea, Manchester City i mistrzowie Anglii Manchester United.

Trener "Kanonierów" Arsene Wenger wielokrotnie zapowiadał, że będzie próbował zatrzymać Francuza na następny sezon, ale Nasri powiedział w sobotę, że jego priorytetem jest teraz "robienie kariery i zdobywanie tytułów, których nigdy nie miał".

Francuzki dziennik "L'Equipe" poinformował, że w tej sytuacji londyńczycy przyglądają się Mathieu Valbuenie. Pomocnik Olympique'u Marsylia jest związany z klubem do roku 2014, ale odejście Nasriego może wymusić na Wengerze wydanie na Valbuenę nawet 14 mln euro.

Trener wicemistrzów Ligue 1 Didier Deschamps może jednak sprzeciwiać się transferowi, bo w przyszłym sezonie bez wątpienia będzie chciał odzyskać mistrzostwo Francji, które w tym roku zbodyło Lille.

26-latek walczy o miejsce w reprezentacji Francji na Euro 2012, co może nie być takie łatwe, jeśli zmieni klub.

Kolejne gwiazdy opuszczą Arsenal? Zobacz kto

Więcej o: