Premier League. Media: John O'Shea odchodzi z Manchesteru United

Po dwunastu sezonach spędzonych na Old Trafford Irlandczyk pożegna się Manchesterem? Jak poinformowała gazeta "The News of the World" obrońca niebawem przeniesie się do Sunderlandu.

Zdaniem gazety, zawodnik jest o krok od odejścia z zespołu. Manchester zaakceptował już ponoć opiewającą na 3 miliony funtów ofertę Sunderlandu. Według "The News of the World" O'Shea miał być pierwotnie jednym z trzech graczy, którzy zamienią Old Trafford na Stadium of Light. W transakcji wiązanej uczestniczyć mieli również Wes Brown i Darron Gibson. Manchester zgodził się na proponowaną przez "Czarne Koty" kwotę 11 milionów funtów za całą trójkę, ale działacze Sunderlandu nie dogadali się z Gibsonem i Brownem w sprawie ich wymagań finansowych.

O'Shea jest wychowankiem "Czerwonych Diabłów" i spędził w tym klubie całą karierę. W drużynie Aleksa Fergusona rozegrał 255 spotkań. W tym czasie wystąpił również w 70 meczach reprezentacji Irlandii.

W nadchodzącym sezonie miałby problemy z miejscem podstawowym składzie United. Niedawno klub podpisał kontrakt z młodym Philem Jonesem. Oprócz tego, od dłuższego czasu wyższe notowania od Irlandczyka ma u Fergusona inny defensor - Chris Samllling.

Jak szejkowie inwestują w wielki sport

 

Premier League. Tajemnicze zniknięcie napastnika Manchesteru wyjaśnione ? ?

Więcej o: