Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianluigi Donnarumma priorytetem transferowym Manchesteru City

Jeden z największych talentów europejskiej piłki może od przyszłego sezonu reprezentować barwy Manchesteru City. Jak informuje "Daily Mail", bramkarz Milanu Gianluigi Donnarumma jest transferowym priorytetem Obywateli na letnie okienko.

18-letniemu golkiperowi pozostał tylko rok kontraktu z Milanem, a rozmowy w kwestii jego przedłużenia stoją w miejscu. Zdaniem włoskiej prasy działacze rossonerich zagrozili swojemu piłkarzowi, że jeśli ten nie podpisze nowej umowy do końca czerwca, w przyszłym sezonie mecze Milanu będzie oglądać z trybun. Tym doniesieniom zaprzeczył agent zawodnika, Mino Raiola.

- Nie sądzę, aby ktokolwiek w Milanie postawił taki warunek Gigio. Media starają się najwyraźniej skłócić mnie z klubem. Rozmowy trwają. Zobaczymy, jak to się potoczy  - powiedział Raiola w rozmowie z serwisem Radio Deejay.

"Daily Mail" jest jednak przekonane, że Donnarumma zwleka z podpisaniem nowego kontraktu, chcąc latem opuścić Mediolan. Faworytem w wyścigu po piłkarza ma być Manchester City, który jest skłonny zapłacić za nastoletniego golkipera 75 milionów euro. Pep Guardiola zawiódł się na słabo prezentującym się w Premier League Claudio Bravo i szuka nowego bramkarza, który znacząco wzmocni siłę defensywy Manchesteru.

W sezonie 2016/2017 Donnarumma rozegrał w barwach Milanu czterdzieści spotkań. We wrześniu ubiegłego roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji Włoch, w której wystąpił w trzech meczach.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy