Piłka nożna. Hodgson: Angielscy piłkarze muszą wziąć przykład z brytyjskich olimpijczyków

Selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson wezwał swoich podopiecznych, aby wzięli przykład z brytyjskich olimpijczyków i stali się lepszymi sportowcami, wzorem do naśladowania.

Igrzyska właśnie dobiegają końca, sezon w Premier League lada chwila się zacznie. Selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson liczy na to, że piłkarze Premier League wezmą przykład z bohaterów igrzysk i popiszą się taką samą wolą walki i determinacją.

Tacy sportowcy jak Ben Ainslie, Bradley Wiggins, Mo Farah czy Jessica Ennis stali się w Wielkiej Brytanii idolami, symbolem woli walki i determinacji w dążeniu do celu, po tym jak odnosili triumfy podczas igrzysk.

- Uwielbiam czuć atmosferę igrzysk. Jestem pod wielkim wrażeniem naszych sportowców. Pod wrażeniem stylu w jakim wygrywają, jak walczą o zwycięstwo. To wspaniałe widzieć jak utalentowani ludzie robią wszystko, aby godnie reprezentować swój kraj - powiedział Hodgson.

- Olimpijczycy pokazali piłkarzom jak walczyć, jak wznosić się na wyżyny. Jak być wzorem sportowca. Tak właśnie trzeba się zachowywać - dodał.

Więcej o: