Goal.com: Manchester United najbliższy pozyskania Robina Van Persiego

Według portalu goal.com we wtorkową noc przedstawiciele Manchesteru United negocjowali z działaczami Arsenalu transfer Robina Van Persiego. Wicemistrz Anglii jest ponoć najbliższy pozyskania Holendra. Kwota transakcji to około 20 milionów funtów.

Arsenal zgodzi się na przeprowadzkę swojego kapitana, ale za kwotę nie mniejszą niż 20 milionów funtów. Wcześniej Manchester nie chciał wyłożyć więcej niż 15 milionów, ale efektem wtorkowych negocjacji jest nowa oferta ze strony Czerwonych Diabłów, która - według informacji goal.com - zadowala włodarzy Arsenalu.

- United są na pole position w wyścigu o Holendra. Możliwe nawet, że dokonają zakupu jeszcze przed pierwszym w sezonie 2012/13 meczem przeciwko Evertonowi, który odbędzie się w poniedziałek - czytamy na goal.com. 29-letni van Persie w Arsenalu gra od 2004 roku. W poprzednim sezonie w 38 meczach w lidze strzelił aż 30 goli i został królem angielskiej ekstraklasy. Ogółem w Premier League zdobył 96 goli. 68 zagrał w reprezentacji Holandii. W barwach narodowych strzelił 29 bramek.

Więcej o: